معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

حدود 50 درصد گیلانی ها رژیم غذایی ناسالم دارند


۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۵:۰۲ | کد خبر: ۴۸۶ چاپ
حدود 50 درصد گیلانی ها رژیم غذایی ناسالم دارند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: در گیلان، زنان 55 درصد و مردان 50 درصد از رژیم غذایی ناسالم(خوردن کمتر از 5 واحد خدمت ترکیبی از میوه ها و سبزیجات در روز) برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، محمد عباسی در نشست کارگاه سلامت و امنیت غذایی استان با ارایه گزارشی جامع از غربالگری بیماری های غیر واگیر و اجرای Ncd در استان، گفت: بیماری های غیر واگیر دغدغه جهانی است و پیشگیری از این بیمارها اولویت جهانی است.

وی با بیان این که فشار خون، دیابت و چاقی از عوامل موثر بر افزایش بیماری های قلبی عروقی است، تصریح کرد: بررسی ها نشان می دهد که در استان گیلان زنان 32.8درصد و مردان 26 درصد دچار فشار خون هستند و این رقم از میانگین کشوری که 27 درصد است بیشتر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: بالغ بر 35 درصد زنان و 17 درصد مردان گیلانی نیز دچار چاقی هستند که این رقم نیز از میانگین کشوری که 23 درصد، بالاتر است.

عباسی با اشاره به دیابت و عوارضی که این بیماری با خود به همراه دارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه 12.7 درصد زنان و 8 درصد مردان گیلانی نیز به دیابت مبتلا هستند. و زنان از میانگین کشوری که 9.5 درصداست نیز بیشتر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یادآور شد: در گیلان، زنان 55 درصد و مردان 50 درصد از رژیم غذایی ناسالم(خوردن کمتر از 5 واحد خدمت ترکیبی از میوه ها و سبزیجات در روز) برخوردار هستند. 

 

نظر شما:

security code