تکمیل مسکن مهر و برخورد با سودجویان مطالبه مردم آستارا است

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه تکمیل مسکن مهر آستارا و برخورد با سودجویان این طرح مطالبه جدی مردم است، گفت: ۱۵۰میلیارد ریال تخلف و اختلاس مالی شرکت‌های تعاونی مسکن مهر آستارا است.

به گزارش کلانشهر24 به نقل از خبرگزاری مهر، یونس رنجکش با بیان اینکه تکمیل و واگذاری طرح مسکن مهر آستارا توجه و همت مسئولان شورای مسکن استان گیلان را می طلبد، اظهار کرد: ۳۰۰ واحد از مجتمع ۹۰۰ واحدی مسکن مهر آستارا به متقاضیان واگذار شده است و مابقی بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که به دلیل نبود اعتبارات لازم تکمیل نشده است.

رنجکش به ۱۵۰ میلیارد ریال تخلفات و اختلاس مالی شرکت‌های تعاونی مسکن مهر آستارا اشاره کرد و گفت: با پیگیری دستگاه‌های نظارتی و محاکم قضایی، سه نفر از مدیران عامل متهم شرکت‌ها دستگیر شده اند.

وی با بیان اینکه برای تکمیل این طرح بیش از ۱۱ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، ادامه داد: براساس مصوبات شورای مسکن آستارا و استان گیلان، برای شناسایی افراد واجد شرایط مسکن مهر در این شهر هیئت تسویه تشکیل و واحدها پس از تکمیل براساس اولویت واگذار می شود.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه اقشار آسیب پذیر و متقاضیان مسکن مهر این شهر به دلیل نبود آگاهی و نظارت کافی، با ثبت‌نام در دام افراد سودجو افتاده و اندوخته مالی خود را به حساب طرح واریز کرده اند، تصریح کرد: گاهی در قراردادهای غیر رسمی پول‌های به حساب اشخاص واریز شده که سودجویی بوده و متخلفان اکنون دستگیر و پرونده‌ها در حال رسیدگی است.

رنجکش تصریح کرد: با توجه به پیچیدگی‌های حقوقی این طرح و مشکلاتی که در زمینه چک‌های صادر شده توسط هیئت مدیره قبلی وجود دارد هربار هیئت تسویه دچار مشکل شده که باید از طریق دستگاه های نظارتی و قضایی راهکارهای مناسبی در این زمینه ارائه شود.