رئیس پژوهشکده آبزی پروری آب های داخلی کشور خبر داد:

افزایش بهره وری در تولید ماهیان خاویاری کشور


۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۱:۵۲ | کد خبر: ۴۹۷ چاپ
افزایش بهره وری در تولید ماهیان خاویاری کشور

رئیس پژوهشکده آبزی پروری آب های داخلی کشور گفت: برای افزایش بهره‌وری در تولید ماهیان گرم‌آبی، سرد آبی و ماهیان خاویاری آمادگی داریم.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، کامران زلفی‌نژاد امروز در جلسه کشاورزی رشت از آمادگی این مرکز در افزایش بهره‌وری در تولید ماهیان گرم‌آبی، سرد آبی و ماهیان خاویاری خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر 19 محقق در زمینه اجرای طرح نظام  نوین کشاورزی معرفی شده است که به محض مشخص شدن حوزه فعالیت‌شان، خدمات رسانی خواهند کرد.

زلفی‌نژاد با اشاره به مشارکت بخش خصوصی و همکاری کشورهای حاشیه خزر در پرورش ماهیان خاویاری و گرم آبی و سرد آبی،خاطرنشان کرد: پرورش‌دهندگان بزرگی در استان گیلان داریم و بنا داریم ،با همت مراکز ترویجی گام های موثری در زمینه تولید و کمک به توسعه اقتصادی برداریم.

وی گفت: در تلاشیم تا طرح ماهیان تزئینی را که چند سال پیشنهاد اجرای این طرح مطرح و موافقت شده بود اما ناتمام رها شده را در دستور فعالیت خود قرار دهیم. 

در ادامه این جلسه مسعود اسدی‌پرور رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: چگونگی راهکارهای رونق تولید، جلوگیری از تغییر کاربری اراضی، شناسایی و مقابله با آفات از مهمترین مباحث مطرح شده درجلسه امروز است.

وی به اجرای طرح نظام نوین کشاورزی اشاره و اضافه کرد: این طرح از 2 سال پیش در سراسر استان آغاز شده اما هنوز به نحو مطلوب اجرایی نشده است.

اسدی پرور خاطرنشان کرد: سعی کردیم با حضور مدیران، محققان و مروجان حوزه‌های مختلف کشاورزی نقاط ضعف و قوت اجرای طرح نظام نوین کشاورزی را با هدف توسعه اقتصادی بررسی کنیم. 

نظر شما:

security code