khanekhodro

تمایل هموطنان برای داشتن ویلا، آفتی برای گیلان

کلانشهر : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: اخیرا شاهد هستیم که هموطنان بیشتر از همیشه تمایل به داشتن ویلا در گیلان دارند که این آفتی بد برای استان ما است.

علی درجانی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: گیلان استانی کشاورزی است و خاک ارزشمند کشاورزی این استان تامین کننده بسیاری از محصولات کشاورزی کشور است و حفاظت از  این اراضی در اولویت کاری سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد.

وی افزود: متاسفانه شاهد هستیم که هموطنان از اقصی نقاط کشور بیشتر از همیشه در صدد هستند تا در این استان مکانی برای اسکان یا اتراق داشته باشند.

درجانی خاطرنشان کرد: تمایل مردم دیگر استانها برای داشتن خانه دوم در گیلان به یک آفت تبدیل‌ شده است و فشار مضاعفی بر مدیران و مسئولین است تا بتوانند مجوزهایی برای ساختن این مکان‌ها صادر کنند.

وی تصریح کرد: شاید از نظر افکار عمومی و برخی از مردم این‌گونه جلوه کند که مدیرانی که مخالف ساخت و صدور مجوزهای بهره‌برداری ساخت‌وساز هستند مانع توسعه استان می‌شوند، این در حالیست که اگر قرار است توسعه‌ای در استان صورت بگیرد باید بر محوریت کشاورزی باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: توسعه خدمات، فرهنگ و گردشگری را با الگو قراردادن کشورهایی که از اقلیم مشابه گیلان برخوردارند، می‌توان انجام داد.

وی تصریح کرد: در بسیاری از کشورها می‌بینیم که ده‌ها برابر درآمد نفتی را توانسته‌اند از محل اگرو توریسم درآمد کسب کنند که این فرصت در استان‌های مختلف به‌ویژه استان گیلان قابلیت اجرایی دارد.

درجانی با بیان اینکه سلسله برنامه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف برای حفظ اراضی کشاورزی صورت گرفته است افزود: دستگاه‌های مختلف تاکنون با هماهنگی ها و همکاری های خوب خود با ما در جهت حفظ این سرمایه مهم استان تلاش کرده‌اند.

 وی به حفظ منابع انسانی و مدیران سازمان های مرتبط با این حوزه تاکید کرد و ادامه داد: این مهم از اهمیت بالایی برای به اجرا درآمدن قانون و حفظ بیت المال برخوردار است.

 درجانی تصریح کرد: باید بتوانیم از مدیری که سالم و پاک‌دست است حمایت کنیم تا او هم بتواند و بداند که مجموعه حاکمیت و مجموعه دستگاه‌های حاکمیتی در کنار او هستند و او می‌تواند با قدرت کار خود را انجام دهد.

 

 

ایسنا

نظر شما:

security code