khanekhodro

رییس سازمان انرژی اتمی:

خانواده های جان باختگان هواپیمای اوکراینی ما را در مصیبت شان شریک بدانند


۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۷:۳۶ | کد خبر: ۵۱۲۵ چاپ
خانواده های جان باختگان هواپیمای اوکراینی ما را در مصیبت شان شریک بدانند

کلانشهر: رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه وقوع حادثه جان باختن نخبگان ما در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی جای هیچ توجیهی ندارد، گفت: خانواده‌های جان‌باختگان ما را از خود بدانند و تصور نکنند آنها در یک طرف و ما در طرف دیگر قرار داریم. همه ما در این مصیبت شریک هستیم.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر  صالحی در مراسم یادبود دانش‌آموختگان جان باخته دانشگاه شریف در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: تسلیت می‌گویم به بازماندگان این سانحه تالم بار که حقیقتا احساسات همه ما را جریحه دار کرد. درواقع جمعیت 80 میلیونی ایران این عزیزان و جانباختگان را فرزندان خود می‌دانند. من احساسم این است که به عنوان یک هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف بسیار از این قضیه جریحه‌دار شدم.

رییس پیشین دانشگاه شریف در ادامه تصریح کرد: اصولا یک معلم، دانشجویان خود را به اندازه فرزندان خود دوست دارد و یک معلم هیچ وقت نسبت به دو نفر اعم از فرزندان و شاگرد خود حسادت نمی‌کند و هر اندازه آنها بهتر و موفق‌تر شوند این موفقیت آنها در عرصه‌های علمی و اجتماعی موجب خوشحالی معلم خواهد بود.

صالحی تاکید کرد: در سانحه هواپیمای اوکراینی تعدادی از نخبگان کشور را از دست دادیم و این یک ضایعه دردناک است و علت دردناک بودن آن نیز این است که به دلیل یک اشتباه رخ داده است. گاهی بر اساس تقدیر الهی ممکن است انسانی در سیر طبیعی از دنیا برود اما این سانحه که بر اساس یک اشتباه اتفاق افتاده است درد انسان را شدیدتر می‌کند و من خدمت خانواده‌های این جانباختگان که شهید محسوب می‌شوند تسلیت می‌گویم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: من وقتی خدمت خانواده‌های تعدادی از جانباختگان این سانحه رسیدم عنوان کردم که به والله ما این جانباخته‌ها را فرزندان خود می‌دانیم و مصیبت آنها مصیبت ما نیز هست اما چه کنیم که خداوند فرموده است افراد در این گونه مصیبت‌ها صبر پیشه کنند و خداوند به بازماندگان این نوع حوادث مژده صلوات داده است. یعنی اینکه خود خدا برای بنده‌های خود صلوات می‌فرستد. بنابراین اگر ما صبر پیشه کنیم مشمول رحمت و صلوات الهی خواهیم بود.

صالحی تاکید کرد: ما امیدوار هستیم خانواده‌های عزیزمان صبر پیشه کنند. اگرچه گفتن این موضوع آسان است. این فراغ خیلی سنگین است. البته این افراد شهید محسوب می‌شوند چرا که در راه معیشت و زندگی خود در آسمان عروج کردند و این اتفاق خیلی تکان دهنده بود و ما امیدوار هستیم چنین حوادثی دیگر نه در کشور و نه در هیچ جای دنیا اتفاق نیفتد. چرا که وقوع این نوع حوادث واقعا جای توجیهی ندارد.

صالحی تاکید کرد: ما به خانواده‌ها و اساتید این دانش آموختگان که آنها را به این درجه از علم و توانمندی در حوزه علمی رساندند تسلیت می‌گوییم و تاثر رئیس دانشگاه شریف از این واقعه کمتر از خانواده‌های آنها نیست. چرا که رئیس یک دانشگاه مانند پدر یک خانواده می‌ماند. به همین جهت ما خودمان را در این حادثه دردمند می‌دانیم و اینگونه تصور نشود که خانواده این افراد یک طرف و ما نیز در طرف دیگر قرار داریم. ما همه خانواده این شهدا هستیم. تک تک این افراد در دل ما جا دارند.

آمار تلخی که عادل فردوسی پور از دانشگاه شریف داد
از ۶۰ دانشجوی کلاس ۵۳نفر مهاجرت می‌کنند

نظر شما:

security code