khanekhodro

اخذ مالیات از خانه های لوکس و خودروهای لاکچری

کلانشهر : عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس را راهکاری معقول برای فقرزدایی و حمایت از نیازمندان عنوان کرد. 

روح‌اله بابایی صالح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید گام‌های موثر برای فقرزدایی و حمایت از نیازمندان برداشته شود، گفت: مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 مبنی بر اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس راهکار و روشی معقول برای فقرزدایی، حمایت از نیازمندان و محرومان و ساماندهی حاشیه شهرها است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه برای تحقق اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس باید اراده لازم در مسئولان ذیربط به وجود آید، افزود: اینکه مبلغ حاصل از مالیات در اختیار بسیج سازندگی قرار می‌گیرد اقدامی مناسب است زیرا بسیج صداقت لازم را در هزینه‌کرد منابع برای مناطق محروم خواهد داشت.

عضو فراکسیون ولایی مجلس ادامه داد: انتظار می‌رود این مصوبه محقق شود تا بتوان بخشی از مشکلات نیازمندان را مرتفع کرد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی در توضیح چگونگی شناسایی خانه و خودروهای لوکس، گفت: با نظارت و رصد به راحتی می توان آنها را شناسایی کرد البته برخی خانه‌های خالی که صاحبان آنها در خارج از کشور زندگی می‌کنند جزو خانه‌های لوکس هستند و باید از آنها هم مالیات اخذ و منابع حاصله را در مسیر حمایت از جوانان و نیازمندان هزینه کرد.

بابایی صالح یادآور شد: با اخذ مالیات از خودرو و خانه‌های لوکس و خالی می‌توان گامی جدی برای بهبود وضعیت محرومان برداشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ براساس تصمیم کمیسیون تلفیق از محل مالیات خانه‌ها و خودروهای لوکس ۱۰ هزار میلیارد ریال برای مناطق محروم کشور، راه روستایی، آب شرب و ساماندهی حاشیه شهرها به بسیج سازندگی اختصاص می‌یابد تا از طریق امکاناتی که دارد با هزینه‌ای کمتر آن را در مناطق محروم هزینه کند.

 

 

خانه ملت