khanekhodro

استاندار گیلان خبر داد:

فعالیت ۹۰۰ مدرسه غیرانتفاعی در گیلان


۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۱:۰۶ | کد خبر: ۵۱۶۰ چاپ
فعالیت ۹۰۰ مدرسه غیرانتفاعی در گیلان

کلانشهر: ارسلان زارع پیش از ظهر پنجشنبه در افتتاحیه مجتمع آموزشی «پرفسور سمیعی» با بیان اینکه آموزش و پرورش رکن اساسی توسعه هر کشور، اظهار کرد: از نظر تاریخی در دنیا تمام آموزش‌ها توسط بخش خصوصی انجام شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه این دیدگاه که دولت‌ها مسئول آموزش باشند ابتدا در اروپا از اوایل قرن نوزدهم و پس از انقلاب صنعتی در تمام کشورهای دنیا اتفاق افتاد، افزود: با گذشت زمان این نگرش که دولت‌ها جدای از حاکمیت و تأمین امنیت باید متولی بخش آموزش باشند نیز رواج یافت.

وی با اشاره به ایده کوچک سازی دولت و واگذاری بخشی از امور به بخش خصوصی، ادامه داد: در دنیا حدود ۳۰ درصد آموزش به بخش خصوصی سپرده شده است و این مقدار در کشور ما کمتر از ۱۰ درصد است.

زارع تصریح کرد: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سهم بخش خصوصی در نظام آموزش و پرورش افزایش می‌یابد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در استان گیلان ۹۰۰ مدرسه غیر دولتی فعالیت می‌کنند که ۱۳۵ مدرسه به لحاظ ساختمانی ملکی شخصی هستند، افزود: از این تعداد ۲۰ مدرسه با همکاری مؤسسان و با نظارت سازمان نوسازی مدارس تأسیس شده که دارای استاندارد و بهره وری بیشتری است‌.

فراگیری انضباط و تطبیق با قانون در مدارس

در ادامه این مراسم شهردار رشت با بیان اینکه نام «پرفسور سمیعی» باعث ایجاد انگیزه برای دانش آموزان می‌شود، اظهار کرد: اکثر مدارس آموزش و پرورش دارای ویژگی‌هایی از لحاظ ابعاد و تعداد کلاس است اما در این میان تعدادی از مدارس حس یک فضای آموزشی را به دانش آموزان انتقال نمی‌دهد.

ناصر حاج محمدی با تاکید بر اینکه انضباط آموزشی و تحصیلی در مدارس به دانش آموزان انتقال داده شود، افزود: دانش آموزان ابتدا در مدرسه انضباط و تطبیق دادن خود با قوانین جامعه و دولت را فرا می‌گیرند.

وی بر ضرورت توسعه مدیریت آموزشی استان گیلان تأکید کرد و گفت: سال‌های زیادی دولت درصدد بود بخشی از وظایف خود را به بخش‌های خصوصی احصا کند که این امر باعث عملکرد و خروجی بهتر در بخش‌های مختلف و بویژه در حوزه آموزش می‌شود.

 

مهر

نظر شما:

security code