khanekhodro

کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

تحریم صالحی، نشانه استیصال آمریکا است


۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۲۱:۴۷ | کد خبر: ۵۲۶۰ چاپ
تحریم صالحی، نشانه استیصال آمریکا است

کلانشهر: «بهروز کمالوندی» معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در واکنش به قرار دادن نام علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در فهرست تحریم های آمریکا عنوان کرد: قرار دادن افراد در لیست به اصطلاح تحریم، از جمله علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نوعی بازی سیاسی از طرف آمریکایی ها و از روی استیصال است و هیچگونه ارزشی ندارد.

کمالوندی اعلام افزایش تحریم ها علیه سازمان انرژی اتمی را نیز اقدامی بچگانه و فاقد هر گونه ارزش و اعتباری برشمرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تأکید کرد که برنامه های هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران براساس نیازهای کشور با قوت هر چه بیشتر ادامه خواهد یافت و این تلاش های بی ثمر تاثیری در عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

* آمریکا در جایگاهی نیست که درباره نحوه اجرای تعهدات ایران اظهارنظر کند

وی در واکنش به اظهارات «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران  که عنوان کرده ایران تخلفات جدیدی از تعهدات هسته‌ای را شروع کرده و به همین دلیل تحریم سازمان انرژی اتمی ایران و علی اکبر صالحی توسط ایالات متحده اعمال شد، خاطرنشان کرد: آمریکا با خروج از برجام و نقض عهدی که صورت داد به هیچ وجه در جایگاهی نیست که بخواهد نسبت به نحوه اجرای تعهدات ایران اظهارنظر کند.

به گزارش فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز پنجشنبه دهم بهمن ماه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «علی‌اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را در فهرست تحریم‌های موسوم به SDN (فهرست ویژه اشخاص و نهادهای مشخص‌شده) قرار داده است.

خبرگزاری بلومبرگ دیروز از تصمیم آمریکا برای تحریم سازمان انرژی اتمی ایران و علی اکبر صالحی ریاست این سازمان خبر داده بود. 

گفتنی است، وزارت خزانه داری آمریکا ۱۰ مرداد ماه سال جاری نیز محمدجواد ظریف را در فهرست تحریم های این کشور قرار داد. 

تحریم صالحی به فاصله 6 ماه بعد از تحریم ظریف صورت می گیرد.

لازم به ذکر است علی اکبر صالحی در زمانی که ریاست سازمان انرژی اتمی را پیش از انتصابش به وزارت خارجه عهده دار بود، در فهرست تحریم های اتحادیه اروپا قرار داشت و زمانی به عنوان وزیر امور خارجه منصوب شد، این تحریم ها نیز لغو شد.

نظر شما:

security code