به روز رسانی شد :

خروج هواپیمای تهران - کرمانشاه از باند فرودگاه


۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۹ | کد خبر: ۵۲۷۶ چاپ
خروج هواپیمای تهران - کرمانشاه از باند فرودگاه

کلانشهر : مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه با تایید خبر خروج هواپیمای تهران - کرمانشاه از باند، گفت: هیچ آسیبی به خلبان و سرنشینان هواپیما وارد نشده است.

جلیل بالایی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: صبح امروز (12 بهمن) پرواز تهران - کرمانشاه متعلق به شرکت هواپیمایی ایران‌ایر بعد از لندینگ و طی کردن حدود نیمی از مسیر از باند فرودگاه منحرف شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این ماجرا هیچ آسیبی به خلبان و سرنشینان هواپیما وارد نشده و همه آنها در کمال سلامت به داخل فرودگاه منتقل شدند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه دلیل این سانحه را کولاک و نامناسب بودن هوا به دلیل بارش برف اعلام کرد.

وی یادآور شد: اکنون در سایر پروازهای فرودگاه هیچ مشکلی نداریم و تمامی پروازهای فرودگاه کرمانشاه برقرار است.

به گزارش ایسنا، بعد از توقف کامل هواپیما، مسافران از هواپیما پیاده شدند و مشکل خاصی برای مسافران پیش نیامده است.

در ویدئو منتشره درباره جزییات این حادثه اعلام شده ، زمانی که خلبان قصد وارد شدن  به تاکسی وی را داشته، چند متر از باند خارج و وارد زمین گِلی شده است. البته به هواپیما آسیبی وارد نشده اما حرکت نمی‌کند.

علت خروج هواپیمای تهران – کرمانشاه از باند فعلا مشخص نیست

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به خروج هواپیمای شرکت جمهوری اسلامی ایران از باند فرودگاه کرمانشاه خبر داد و گفت: علت این سانحه فعلا مشخص نیست و باید منتظر بررسی دقیق باشیم.

رضا جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: حوالی ساعت شش صبح امروز هواپیمای ایرباس ۳۱۹ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر پس از فرود در فرودگاه کرمانشاه از باند خارج شد، اما خوشبختانه هیچ آسیبی به مسافران و هواپیما وارد نشد.

وی ادامه داد: این هواپیما ۱۰۲ نفر مسافر و هشت خدمه پروازی داشت و مسئولان فرودگاه کرمانشاه در تلاش برای آماده‌سازی بستر و امکانات برای انجام و ادامه‌ی پروازهای برنامه‌ای خود هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا این‌که گفته می‌شود هواپیما به علت نقص فنی از باند خارج شده، درست است؟ گفت: به هیچ وجه نمی‌توان هم‌اکنون درباره علت خروج هواپیما از باند صحبت کرد و آن را ناشی از نقص فنی هواپیما دانست چرا که باید منتظر بررسی دقیق این سانحه باشیم.

 

به روز رسانی 1 : 

مسافران و هواپیما سالم هستند

مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: هیچ مشکلی برای مسافران پرواز و هواپیمای تهران - کرمانشاه ایجاد نشده است.

محمد بیگ‌پور در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: پرواز 283 تهران به کرمانشاه پس از فرود در فرودگاه کرمانشاه، از تاکسی وی به سمت حاشیه باند خارج شد.

وی ادامه داد: مسافران و خدمه هواپیما سالم هستند و هیچ مشکلی برای آنها رخ نداده است.

مدیر روابط عمومی فرودگاه کرمانشاه تاکید کرد: خود هواپیما نیز دچار آسیب نشده است.

هواپیما با مهارت خلبان کنترل شد

رئیس پلیس فرودگاه کرمانشاه گفت: همه ۱۰۲ مسافر پرواز تهران - کرمانشاه در سلامت کامل به سر برده و مشکلی برای هیچ کدام آنها ایجاد نشده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیامک یدی اظهار کرد: ساعت شش صبح امروز (شنبه) یکی از پروازهای شرکت ایران ایر که از تهران عازم کرمانشاه بود در فرودگاه شهید اشرفی به دلیل بارش سنگین برف و لغزندگی باند فرودگاه یکی از چرخ‌هایش از باند خارج شد.

وی افزود: خوشبختانه با مهارت خلبان پرواز، هواپیما کنترل و پس از طی مسافتی بدون اینکه آسیبی به مسافران آن وارد شود، متوقف شد.

یدی افزود: پس از این حادثه، بلافاصله نسبت به خروج مسافران از هواپیما اقدامات لازم صورت گرفت و همگی به سالن اصلی فرودگاه شهید اشرفی منتقل شدند.
ایسنا