khanekhodro

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

تاکنون مورد مشکوک به کرونا در گیلان دیده نشده است


۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۰:۵۳ | کد خبر: ۵۲۷۹ چاپ
تاکنون مورد مشکوک به کرونا در گیلان دیده نشده است

کلانشهر : معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : هیچ مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا تاکنون در گیلان مشاهده نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بازدید از فعالیت کارشناسان بهداشت و درمان در نقطه صفر مرزی گفت : هیچ مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا تاکنون در گیلان مشاهده نشده است.
فردین مهرابیان در این بازدید با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در مرز ورود به ایران در آستارا افزود : دانشگاه علوم پزشکی گیلان با امکانات و تجهیزات کافی در مرز آستارا مستقر شده و اشخاص پس از معاینه و اطمینان از سلامت آنها وارد کشور می شوند.

وی با اشاره به آمادگی برای مقابله با بیماری کرونا تصریح کرد : کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بصورت 24 ساعته در مرز آستارا برای مقابله با این بیماری مستقر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : به هموطنان اطمینان می دهیم که تا امروز فردی مشکوک به ابتلا به این ویروس در مرز آستارا مشاهده نشده‌ است.

فردین مهرابیان با اشاره به انتشار خبر ورود 2 شهروند چینی مشکوک مبتلا به ویروس کرونا از مرز آستارا افزود : این افراد در بدو ورود به ایران هیچ علائم بیماری نداشتند ، احتمالا در دوره نهفته بیماری بودند ، پس از علائم مشکوک در تبریز در قرنطینه قرار گرفتند که پس از آزمایش های لازم مشخص شد که مبتلا به ویروس کرونا نیستند.

وی با تاکید بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی مردم برای مقابله با این بیماری گفت : مردم باید اقدامات اولیه پیشگیرانه همچون شستن مکرر دست ها ، رعایت بهداشت فردی ، دوری از حیوانات مریض، گوشت فاسد و تهیه غذا در شرایط بهداشتی را جدی بگیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اخبار غیر موثق منتشر شده در خصوص بیماری کرونا افزود : متاسفانه عده ای بدون آگاهی با انتشار شایعات و اخبار نادرست در فضای مجازی باعث نگرانی افکار عمومی شدند که از مردم خواهش می کنیم به شایعات توجه نکرده و تنها از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و خبرگزاری های رسمی اخبار موثق را دنبال کنند.


صداوسیما