khanekhodro

وزش باد گرم در گیلان


۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۰:۲۳ | کد خبر: ۵۳۰۹ چاپ
وزش باد گرم در گیلان

کلانشهر : مدیرکل هواشناسی گیلان از افزایش ۷ تا ۱۵ درجه ای دمای هوا در این استان تا پایان هفته خبر داد و گفت: وزش باد گرم نسبتا شدید مهم ترین پدیده جوی گیلان در این مدت است.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ورود سامانه کم فشار و شکل گیری جریانات جنوبی در منطقه، اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی شرایط برای روند افزایش دما و وزش باد گرم تا پایان هفته در استان گیلان مهیا است.

وی با بیان اینکه این شرایط از سه شنبه لغایت جمعه ادامه خواهد داشت، افزود: وزش باد گرم در بعضی نقاط گاهی شدید از مهم‌ترین پدیده‌های جوی پیش بینی شده برای این منطقه است.

مدیرکل هواشناسی گیلان در ادامه گفت: همچنین طی ساعات صبح و شب شاهد وقوع پدیده مه در برخی نقاط به ویژه نواحی جلگه‌ای دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه آسمان اکثر نقاط استان گیلان برای امروز (دوشنبه) صاف تا نیمه ابری در پاره‌ای از نقاط همراه با مه، ورزش باد گرم در برخی ساعات شدید به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها پیش بینی شده است، افزود: طی عصر و شب امروز شاهد افزایش دما خواهیم بود.

دادرس همچنین با اشاره به اینکه برای روز سه‌شنبه نیز آسمان اکثر نقاط گیلان کمی تا نیمه ابری در پاره‌ای از نقاط مه آلود و همراه با وزش باد گرم شدید و خیلی شدید پیش بینی شده است، ادامه داد: با توجه به روند افزایشی دما و وزش باد گرم تا پایان هفته اخطاریه هواشناسی صادر شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان هفته شاهد افزایش دمای ۷ تا ۱۵ درجه‌ای هوا در استان گیلان خواهیم بود، گفت: با توجه به وزش باد نسبتاً شدید در این مدت احتمال خسارت به سازه‌ها، تأسیسات، داربست‌ها و عرصه‌های طبیعی همانند شکستن و افتادن درختان و آتش سوزی‌های وجود دارد.

دادرس ضمن هشدار به فعالان بخش کشاورزی از فعالان این حوزه خواست تا تمهیدات لازم را برای این شرایط آب و هوایی در مراکز خود پیش بینی کنند.


مهر