پزشکان تایلندی به درمان کرونا نزدیک شدند


۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۳:۱۱ | کد خبر: ۵۳۴۳ چاپ
پزشکان تایلندی به درمان کرونا نزدیک شدند

کلانشهر : پزشکان تایلندی با ترکیب چند روش درمانی ضدویروسی که برای مقابله با آنفولانزا و ویروس اچ آی وی نیز به کار می‌روند به نابودی ویروس کرونا نزدیک شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، اگر چه این روش درمانی هنوز در مراحل اولیه خود است، اما محققان می‌گویند سرنخ‌هایی به دست آمده که نشان می‌دهد این روش خلاقانه می‌تواند مؤثر باشد.

بیماری که به طور آزمایشی با این روش ترکیبی جدید مورد درمان قرار گرفته، یک زن چینی اهل ووهان است که وضعیت وی از آن زمان تا به امروز به میزان چشمگیری بهبود یافته است.

 

وزارت بهداشت تایلند با صدور اطلاعیه‌ای در این زمینه اعلام کرده که تنها ۴۸ ساعت طول کشید تا نشانه‌های بهبودی در این زن ۷۱ ساله اهل ووهان ظاهر شود.

بیمار مذکور از تاریخ ۲۹ ژانویه بستری بوده و البته باید منظر ماند و دید استفاده از این روش درمانی موجب بهبود قطعی وی می‌شود یا خیر.

این روش درمانی جدید بر روی دو بیمار دیگر آزمایش شده که یکی از آنها واکنش‌های آلرژیک از خود نشان داده، ولی در یکی دیگر از آنها، نشانه‌های بهبودی حاصل شده است. تایلند در مورد ماهیت این روش درمانی توضیحات بیشتری ارائه نداده است.

در عین حال پیشرفت‌هایی در زمینه درمان این بیماری در ژاپن هم به دست آمده و پزشکان موفق به کشت و جداسازی کامل ویروس کرونا از محیط اطراف شده‌اند.


مهر