راه اندازی خانه های هلال در بقاع متبرکه گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: طی تفاهم نامه امضا شده با اوقاف گیلان، خانه های هلال در بقاع متبرکه گیلان راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مهدی ولی پور، در نشست مشترک با مدیرکل اوقاف گیلان در خصوص امضای تفاهم نامه با اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: هلال احمر با سازمان اوقاف اهداف و زمینه های کاری مشترک فراوانی دارد.

وی خدمت رسانی عمومی، فعالیت فرهنگی و انجام امور خیرخواهانه را از مهمترین زمینه های مشترک فعالیت هر دو دستگاه دانست و گفت: هلال احمر و اوقاف در حوزه ترویج فرهنگ نوعدوستی، نیکوکاری و خدمات انسان دوستانه، وقف و حمایت از آسیب پذیرترین افراد در نتیجه بروز حوادث و سوانح می توانند همکاری های خوب و مشترکی داشته باشند.

ولی پور، افزایش سطح آگاهی عمومی در راستای افزایش تاب آوری جامعه در زمان حوادث را از دیگر زمینه های مشترک همکاری بین هلال احمر و اوقاف بیان و اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا ضمن توان افزایی و هم افزایی از ظرفیتها، توانمندیها و امکانات طرفین برای خدمت رسانی بیشتر و مطلوب تر به مردم بهره ببریم.

وی اعلام کرد: بقاع متبرکه از بهترین اماکن برای راه اندازی خانه های هلال هستند و این موضوع در تفاهم نامه منعقد شده با اوقاف گیلان آورده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان افزود: تسهیل در جذب و عضویت داوطلبانه کارکنان، مدیران و خانواده همکاران اوقاف در فعالیت های عام المنفعه از تعهدات هلل احمر گیلان در این تفاهم نامه است.

وی اظهار کرد: اجرای دوره‌های رایگان آموزش همگانی و آشنایی با حوادث، سوانح و کمکهای اولیه در بقاع متبرکه از مهمترین تعهدات هلال احمر گیلان در تفاهم نامه یاد شده است.

ولی پور یادآور شد: هلال احمر گیلان در این تفاهم نامه متعهد به کمک در اجرای برنامه های فرهنگی و زیارتی در قالب طرح های ویژه اوقاف گیلان و ترویج فرهنگ وقف شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اظهار کرد: ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، توانبخشی، مشاوره ای و واکسیناسیون از دیگر تعهدات هلال احمر در  تفاهم نامه امضا شده با اوقاف گیلان است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code