تست

کلانشهر : رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه دانشجویان ایرانی که از ووهان چین بازگشتند، تاکنون هیچ علامتی از ابتلا به کرونا ویروس ندارند، گفت: با این حال قرار است فردا اولین تست تخصصی کروناویروس از این دانشجویان گرفته شود.

دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت دانشجویان ایرانی که از ووهان چین به کشور بازگشتند و در حال حاضر در چهارمین روز قرنطینه به سر می‌برند، گفت: قرار است اولین تست تخصصی کروناویروس فردا از دانشجویان گرفته شود، بعد از انجام این تست حدود ۴۸ ساعت طول می‌کشد تا نتیجه آن حاصل شود. البته ممکن است زودتر هم تست انجام شود، اما با توجه به اینکه در حال حاضر فوریتی برای انجام  تست نداریم، آن را سر فرصت انجام می‌دهیم. قرار بود شنبه و یکشنبه این تست را انجام دهیم، اما عملا نمونه‌برداری فردا انجام می‌شود و حدود ۴۸ ساعت یا بیشتر برای ارائه جواب همه افراد زمان لازم است.

وی افزود: آنچه که مشخص است، این است که فعلا هیچ یک از دانشجویانی که از ووهان چین به کشور بازگشته‌اند، علامت‌دار نیستند و هیچ مشکلی ندارند. این افراد تاکنون هیچ علامتی دال بر مشکوک بودن به ابتلا به کرونا ویروس هم ندارند.

 

جهانپور با بیان اینکه به طور کلی کرونا سه تست دارد، گفت: یک تست پان‌کرونا است که به طور کلی نشان می‌دهد که آیا فرد به ویروس‌های خانواده کرونا ویروس مبتلاست یا خیر. اگر این تست مثبت باشد، دو تست دیگر نیز از فرد گرفته می‌شود. دیگری تست سارس است که نشان می‌دهد آیا این ویروس سارس است یا خیر و دیگری هم اختصاصا تست مربوط به کروناویروس جدید ۲۰۱۹ است که در حال حاضر در چین طغیان کرده است.

وی مجددا تاکید کرد: دانشجویان فعلا هیچ علامتی مبنی بر ابتلا به کرونا ویروس جدید ندارند.


ایسنا