استاندار گیلان تاکید کرد :

آماده باش کامل دستگاه های خدمات رسان برای روزهای برفی


۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۰:۲۵ | کد خبر: ۵۳۹۴ چاپ
آماده باش کامل دستگاه  های خدمات رسان برای روزهای برفی

کلانشهر : استاندار گیلان با اشاره به آمادگی کامل دستگاه‌های خدمات رسان برای روزهای برفی، گفت: اطلاع‌رسانی‌ها واقع بینانه و صادقانه انجام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارسلان زارع شنبه شب در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان؛ به اطلاعیه و هشدارهای صادره از سوی هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی، کاهش دما و بارش باران و برف در روزهای آتی اشاره کرد و افزود: اگر همه دستگاه‌های عضو این ستاد بر اساس ضوابط، دستورالعمل‌ها، شرح وظایف، تقسیم کار و وفاق، انسجام و هم‌افزایی به انجام خدمات‌رسانی اهتمام داشته باشند؛ می‌توان به نحو شایسته حوادث را کنترل کرد.

وی به اجرای طرح آمادگی زمستانه دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در هفته‌های گذشته اشاره و تصریح کرد: افراد خدمات رسان در هر دستگاهی باید براساس سلسله مراتب و با یکپارچگی در فرماندهی با ذکر وظایف آماده باش باشند.

 

استاندار گیلان با بیان اینکه در این حادثه طبیعی اگر سهل انگاری صورت گیرد ممکن است برای مردم مشکل ساز شود، گفت: تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم اتخاذ شده و با توجه به گزارش‌های امیدوارکننده ارائه شده از سوی دستگاه‌ها، آمادگی وجود دارد.

وی بر ضرورت اطلاع‌رسانی متمرکز، منسجم و منضبط بدون هرگونه ایجاد تشویش اذهان عمومی از طریق دستگاه‌های تخصصی تأکید و تصریح کرد: اطلاع‌رسانی‌ها واقع بینانه و صادقانه صورت گیرد و در صورت وجود هرگونه نقص در خدمت‌رسانی به صورت شفاف به مردم بازگو شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه هرچقدر که مردم نسبت به مسائل آگاهی بیشتری داشته باشند، همراهی آنان نیز مضاعف می‌شود، افزود: مردم هرگونه اخبار را از طریق مراجع رسمی و صدا و سیما دنبال کنند.

وی اظهار کرد: هرگونه تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها به صورت متمرکز از طریق استانداری صورت می‌گیرد.

زارع ادامه داد: به منظور پیشگیری از آسیب رسیدن به محصولات کشاورزی، اطلاع‌رسانی‌ها به کشاورزان و باغداران به موقع صورت گیرد.

وی سرعت عمل و حضور در صحنه را در مقاطع بحرانی بسیار مهم عنوان و تاکید کرد: امکانات مورد نیاز برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی تأمین و نواقص موجود نیز برطرف گردد.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی و نهادها از مأموریت‌های غیرضروری جلوگیری کنند، گفت: فرمانداران با تشکیل جلسات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در سطح شهرستان‌ها تمهیدات مورد نیاز را بیاندیشند و در این مسیر شهرداری‌ها نیز با قوت اقدامات مورد نیاز را عملیاتی کنند.

زارع بر ضرورت رفع انسداد معابر شهری و روستایی به منظور تسهیل تردد مردم تأکید و اظهار کرد: در صورت وقوع هرگونه حوادث گزارشات کارشناسان در اسرع وقت تهیه تا نسبت به مراحل اداری جبران خسارت‌ها اقدام شود.

وی ادامه داد: از نزولات آسمانی به عنوان رحمت الهی در راستای بهره گیری از فواید آن در بخش کشاورزی، محیط زیست و توسعه جامعه استفاده شود.

استاندار گیلان با یادآوری اینکه طی چند روز اخیر بخشی از مناطق جنگلی استان دچار حریق شد، گفت: با تلاش شبانه‌روزی اعضای این ستاد، نیروهای مردمی، بسیج، نیروهای نظامی و انتظامی و قشرهای مختلف مردم، آتش به خوبی اطفا و مهار شد و خوشبختانه میزان آسیب‌ها سطحی و کم بود.


مهر

نظر شما:

security code