تمرکز بارش برف در نواحی مرکزی و شرقی گیلان است

کلانشهر : کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به پیش بینی بارش برف در مناطق کوهستانی و جلگه ای گفت: تمرکز بارش برف در نواحی مرکزی و شرقی این استان است.

حسین عابد روز یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران با محوریت مقابله با برف احتمالی در فرمانداری شهرستان رشت افزود: هوای سرد و بارشی از امروز تا سه شنبه در استان گیلان ماندگار است و ۱۵ تا ۲۰ درجه کاهش دما خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: اواخر وقت امشب تا اوایل صبح فردا "دوشنبه" بارش باران تبدیل به برف می شود و برای دوشنبه و سه شنبه شاهد بارش برف در استان گیلان خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی گیلان خاطر نشان کرد: تخمین بارش برف در مناطق جلگه ای استان بین ۲۰ تا ۷۵ سانتی متر و در ارتفاعات ۵۰ تا یک و نیم سانتی متر برف خواهید بارید.

وی با بیان اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه یخبندان خواهیم داشت، افزود : ضروریست تا مردم از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

کارشناس هواشناسی گیلان بیان داشت: با توجه به کاهش دما مصرف انرژی در واحدهای مسکونی و سایر واحدهای اداری افزایش می یابد که نیاز است مدیریت شود .

در جلسه ستاد مدیریت بحران با محوریت مقابله با برف احتمالی در فرمانداری رشت با حضور میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت هر یک از مدیران دستگاه های خدمات رسان، گزارشی از برنامه های خود برای مقابله با برف ارائه دادند.


ایرنا