مسیر های منتهی به رشت مسدود است


۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۳:۰۰ | کد خبر: ۵۴۳۰ چاپ
مسیر های منتهی به رشت مسدود است

کلانشهر : فرمانده پلیس راه گیلان گفت: با توجه به بارش برف شدید و مسدود بودن برخی از مهمترین مسیرهای منتهی به رشت، خودروها از تردد به سمت مرکز استان خودداری کنند.

سرهنگ حسین محمدپور روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل بارش شدید برف طی ۲۴ ساعت گذشته مسیر آزاد راه رشت به قزوین و جاده  رشت به فومن مسدود شده اما همه مسئولان در تلاش برای بازگشایی این مسیرها هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه مسیر سراوان به سمت فومن نیز مسدود شده، مسئولان راهداری استان گیلان و شهرداری رشت در حال بازگشایی این مسیر هستند و از تمامی مردم نیز تقاضا می کنیم در این شرایط از خودروهای شخصی به هیچ وجه استفاده نکنند.

وی بیان کرد: افرادی که در مرکز استان گیلان نیز سکونت دارند و قصد ورود به رشت را دارند به دلیل نامساعد بودن راهها و بارش شدید برف از هرگونه تردد به سمت مرکز استان خودداری کنند چون مسیرها قابل تردد نیستند.

فرمانده پلس راه استان گیلان بیان کرد: همچنین مسئولان راهداری، هلال احمر و سایر نهادها در حال پاکسازی جاده ها هستند تا مسافرانی که در جاده ها به دلیل بارش برف و مسدود شدن راهها، گرفتار شده اند را به اماکن‌ امن هدایت کنند.

محمدپور خاطرنشان کرد: تمام نیروها پای کار هستند و در صحنه حضور دارند و تمام تلاش ما این است که به زودی این مسیرها بازگشایی شوند البته یکی از دلایل ماندن مسافران در جاده ها،  عدم رعایت نکات ایمنی از سوی آنان است چون بارها اعلام شد که بدون زنجیر پرخ در جاده ها تردد نکنند.

بارش برف که از شامگاه یکشنبه در مناطق استان گیلان از جمله  رشت آغاز شده همچنان ادامه دارد و تاکنون حدود ۵۰ سانتیمتر در این شهرستان رشت برف باریده و در بعضی از مناطق کوهستانی استان نیز ارتفاع برف به بیش از یک و نیم متر رسیده است.

 

 

ایرنا