آسمانی نیمه ابری در نواحی کوهستانی و جلگه ای گیلان

کلانشهر : کارشناس هواشناسی گیلان گفت: تا ۴۸ ساعت آینده در کوهستان‌ها و نواحی جلگه‌ای استان شاهد هوای ابری تا نیمه ابری خواهیم بود.

مازیار غلامی، کارشناس پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی تا ۲ روز آینده سامانه هوای ابری تا نیمه ابری در کوهستان‌ها و نواحی جلگه‌ای استان مستقر است.

او، از قطع بارش برف در کوهستان‌های استان خبر داد و افزود: در این مدت در مناطق کوهستانی و جلگه‌ای شاهد افزایش نسبی دما نیز خواهیم بود.

کارشناس پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: افزایش نسبی دما، افزایش ابر، وزش باد و مه آلودگی هوا از دیگر پدیده‌های جوی در ۴۸ ساعت آینده است.

مازیار غلامی، با بیان اینکه ارتفاع موج دریا امروز یک متر تا ۲۰ سانتی متر است، گفت: دریای خزر امروز برای فعالیت‌های دریایی به ویژه صیادی مناسب است.

او افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی در روز پنجشنبه شاهد بارش باران در برخی از نواحی بارش شدید و کاهش دما هستیم، اما این سامانه سرد و بارشی صبح روز جمعه از آسمان استان خارج می‌شود.

کارشناس پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان تصریح کرد: در حال حاضر دمای شهر رشت مرکز استان ۶ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی هوا ۹۳ درصد است.باشگاه خبرنگاران جوان