دانشجویان در قرنطینه در سلامت کامل مرخص شدند

کلانشهر : وزیر بهداشت گفت: تمامی دانشجویان در قرنطینه در صحت و سلامت کامل بودند و با گواهی که به آنها داده‌ایم مرخص و تحویل خانواده‌ها شدند. 

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره‌ آخرین وضعیت دانشجویان ایرانی که قرنطینه شده بودند، اظهار داشت:‌ ما از محل قرنطینه آنها بازدید کردیم. خداروشکر همه چیز خوب بود و آنها در صحت و سلامت کامل بودند و با گواهی که به آنها داده‌ایم مرخص و تحویل خانواده‌ها شدند.

وزیر بهداشت با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر شیوع آنفلوانزا تصریح کرد: با شیوع زمستانه آنفلوانزا مواجهیم که در سرمای اخیر بیشتر بروز کرده است. البته با توجه به مهار پیک پاییزه آنفلوانزا انتظار داشتیم پیک زمستانی، خود را نشان دهد. در قم پیک آنفلوانزای نوع "بی" را داشته‌ایم که یک جانباز شیمیایی بالای 60 سال و یک فرد مسن دیگری فوت کردند که از آنها نمونه برداری کرده‌ایم تا این لحظه موردی غیر از آنفلوانزا در کشور گزارش نداریم.

نمکی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا آمار فوت 56 نفر به دلیل آنفلوانزا صحت دارد؟، تصریح کرد:‌ در پیک پاییزه همین حدود مرگ و میر را داشته‌ایم که افرادی بودند که نقص ایمنی یا بیماری زمینه‌ای داشتند اما در همین ایام و به مدت سه هفته در آمریکا 8500 نفر بر اثر آنفلوانزا فوت شده بود.


تسنیم

نظر شما:

security code