واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور :

تعداد کشته شده های آبان ماه کمتر از آمار اعلام شده است


۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۴ | کد خبر: ۵۵۵۹ چاپ
تعداد کشته شده های آبان ماه کمتر از آمار اعلام شده است

کلانشهر : رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور گفت : تعداد کشته شدگان آبان ماه بسیار پایین‌تر از اعدادی است که از سوی رسانه‌های خارجی اعلام شده است.

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، صبح امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت، گفت : با توجه به صرفه جویی‌هایی که برخی از دستگاه ها انجام داده اند و با مطالبی که آقای نوبخت گفتند، امیدواریم تحول خوبی در حقوق کارکنان دولت اتفاق بیفتد.

وی در خصوص اینکه آیا برای تعطیلات نوروز سهمیه بنزین ویژه ای اختصاص می یابد، گفت : این موضوع در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی ها، به مردم امید دهیم. من فکر می کنم نباید به این موضوع پرداخته شود، زیرا ملاحظات متعددی دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به انتخابات دوم اسفند تصریح کرد : انتخابات دوم اسفند از نظر دولت، نظام و جایگاه بین المللی ایران اهمیت بسیار بالایی دارد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* هر چقدر مشارکت مردم بیشتر شود، خدعه های آمریکا و رژیم صهیونیستی خنثی خواهد شد. انتخابات دوم اسفند می تواند بسیاری از مشکلات امروز کشور را حل کند. دلیل آن این است که ما یک حرکت عظیم از سوی مردم را در مراسم تشییع سپهبد شهید سلیمانی و مراسم باشکوه ۲۲ بهمن را شاهد بودیم که مردم با وجود برف و باران در صحنه حاضر شده بودند که این عظمت بسیار بزرگی است.

* من مطمئنم دوم اسفند یک مشارکت بسیار عظیم را در سراسر کشور شاهد خواهیم بود. این حرکت و حضور می تواند موجب انسجام و وحدت جامعه ما شود و مجلس با قدرت بیشتری کار خود را آغاز کند. در شرایطی که آمریکایی ها مرتب در خصوص انتخابات ما صحبت می کنند و القا می کنند مردم ما با صندوق رأی قهر کرده اند و از شرایط ناراضی هستند، حضور گسترده مردم بهترین پاسخ به آمریکا و رژیم صهیونیستی است و نشان می دهد ممکن است مردم ما از برخی مسائل گلایه هایی داشته باشند، اما این گلایه ها درون خانوادگی است و ربطی به دشمنان ندارد.

* مردم ما هرگز در طول این ۴۱ سال اجازه دخالت بیگانگان در امور داخلی را نداده اند و جلوی بهره برداری آنها از امور داخلی را می گیرند. امیدوارم دوم اسفند یک روز باشکوه باشد.

* در پاسخ به سئوالی در خصوص صحبت های رئیس جمهور در نشست خبری پیرامون تعداد کشته شدگان آبان ماه}: پزشک قانونی آمار کشته شده ها را دارد و اینکه گفته بودند شورای عالی امنیت ملی باید این آمار را اعلام کند. ما بر اساس آنچه مصوبه شورای امنیت است عمل خواهیم کرد. من هم با نظر آقای رئیس جمهور موافقم که اعداد و ارقامی که خارجی ها در خصوص تعداد کشته شدگان آبان اعلام می کنند، اصلا درست نیست.

* تعداد کشته شدگان آبان بسیار پایین تر از اعدادی است که از سوی رسانه های خارجی اعلام شده است اما دستگاه های ذیربط باید این اعداد را اعلام کنند و مشخص می شود در این حوادث چند نفر از نیروهای بسیج، مردم عادی، عابران پیاده یا افرادی که در اثر آتش زدن خانه ها و ساختمان ها زیر آوار مانده اند و هیچ ربطی به این اعتراضات نداشته است. به هر حال مشخص می شود که در آبان ماه چند زن، چند مرد و کودک در حوادث و به چه دلیلی جان خود را از دست داده اند.

* ما فکر می کردیم مانند همه کشورهای دیگر پزشک قانونی آمار کشته شدگان را اعلام می کند و رئیس جمهور هم به همین دلیل در نشست خبری این موضوع را گفتند اما رئیس سازمان پزشکی قانونی اعلام کردند که مصوب شده است شورای عالی امنیت ملی آمار را اعلام کند و روز گذشته هم ما در یک نامه به آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و آقای رحمانی وزیر کشور، از آنها خواستیم که اگر مصوب شده، آمار را اعلام کنند.


خبرآنلاین

نظر شما:

security code