آخرین آمار از انتخابات در تهران از پیشتازی قالیباف خبر می دهند

«سردار» در برابر «شیخ»


۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۱:۳۳ | کد خبر: ۵۶۰۴ چاپ
«سردار» در برابر «شیخ»

کلانشهر _ گروه سیاسی: آمارهای اولیه از شمارش صندوق‌های رای حوزه‌های انتخابی تهران از پیشتازی قالیباف حکایت دارند. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اولین آمار غیررسمی از شمارش آرای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس که بیشتر شامل صندوق‌های شمال شهر تهران می‌شود، از صدرنشینی محمدباقر قالیباف به عنوان نفر اول حکایت دارد. پیگیری‌های خبرنگار فارس حکایت از این دارد که در شهر تهران یک میلیون و 900 هزار نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند.

براساس شمارش 200 صندوق اخذ رای در حوزه انتخابیه تهران، 30 نفر از اعضای لیست وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب تاکنون توانسته‌اند اکثریت آرا را کسب کنند. با توجه به اینکه هنوز برخی صندوق‌ها شمارش نشده است، امکان تغییر این لیست وجود دارد. 

اگر نتیجه انتخابات تغییر محسوسی نکند و لیست قالیباف بتواند اکثریت آرا را کسب کند، با توجه به قرار داشتن مصطفی میرسلیم در این لیست احتمالا کار سختی در انتظار دولت خواهد بود. میرسلیم و قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 منتقد سخت دولت روحانی بودند که در نهایت قالیباف به نفع رییسی کنار رفت و میرسلیم هم در رقابت انتخابات از روحانی شکست خورد. در صورت راهیابی قالیباف به مجلس، او احتمالا بر صدر مجلس تکیه خواهد زد و در قامت ریاست قوه مقننه احتمالا دو سال پرچالشی را با روحانی سپری خواهد کرد. «سردار» در کنار رییسی، به گود رقابت با «شیخ» باز خواهد گشت؛ اما این بار نه در صحنه انتخابات بلکه در راس یکی از قوه‌های سه‌گانه نظام سیاسی ایران.