جمعیت بزهای رودبار رو به کاهش است


۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۲:۵۱ | کد خبر: ۵۷۲ چاپ
جمعیت بزهای رودبار رو به کاهش است

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: با کاهش جمعیت کل و بزهای این شهرستان نسبت به دهه‌های اخیر مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، رامین حسین‌زاده امروز در جلسه محیط زیست شهرستان رودبار درخصوص وضعیت گونه کل و بز در این شهرستان گفت: این گونه بسیار زیبا که نماد کوه‌ها و کوهستان ها و به عنوان سلطان صخره‌ها از آن یاد می‌شود، با کاهش جمعیت نسبت به دهه‌های اخیر در شهرستان مواجه است.

وی در خصوص علت این کاهش جمعیت گفت: دلایل زیادی برای موضوع مطرح است که از مهمترین آن می‌توان به خشکسالی‌های چند سال اخیر، تخریب زیستگاه‌ها و شکار غیر مجاز اشاره کرد.

حسین‌زاده ضمن تشکر صمیانه از حمایت دادستان شهرستان خاطرنشان‌کرد: خوشبختانه دستگاه قضا در شهرستان رودبار، نگاه و دغدغه ویژه نسبت به مسایل محیط زیست داشته و این حمایت و همراهی خوب باعث شده تا اداره محیط زیست شهرستان بتواند با تلاش مضاعف و دلگرمی بیشتر به انجام وظایف سازمانی و قانونی خود بپردازد.

وی تصریح کرد: شکارچی غیر مجاز کل و بز که پس از دستگیری در رودبار در سال جاری با تشکیل پرونده شکایت به دادسرای شهرستان رودبار معرفی شده بود، در شعبه 101 دادگاه کیفری این شهرستان، مجرم شناخته و با صدور رای، به پرداخت 100 میلیون ریال جزای نقدی و تحمل سه سال حبس محکوم شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار افزود: مجرم علاوه بر موارد یاد شده باید صد میلیون ریال نیز به عنوان ضرر و زیان حیات وحش پرداخت کنند.