نماینده وزیر بهداشت در گیلان :

مردم رشت کرونا را جدی نگرفته اند / در خانه بمانید


۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۲۳:۳۷ | کد خبر: ۵۷۷۴ چاپ

نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه گردش ویروس مرموز کرونا با ماندن در خانه قطع می شود، گفت: شاهد رفت و آمد عادی مردم در شهر رشت هستیم.

مردم رشت کرونا را جدی نگرفته اند / در خانه بمانید

کلانشهر : دکتر مهدی شادنوش در گفت وگو با صداوسیمای مرکز گیلان، ضمن ابراز نگرانی از حضور مردم در خیابان ها و معابر با وجود شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: علیرغم اینکه از مردم خواهش کردیم در خانه های خود بمانند و از محل های سکونت خود خارج نشوند، شاهد رفت و آمد عادی مردم در شهر رشت هستیم.

وی با بیان اینکه مردم کرونا را جدی نگرفته اند، تصریح کرد: اگر مردم می خواهند گردش این ویروس مرموز در جامعه قطع شود، باید در خانه بمانند و این تنها راه است.

 

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان با اشاره به شرایط ویژه استان، تصریح کرد: فقط کسانی باید در خیابان ها و مکان های عمومی دیده شوند که حضور آنان اضطراری است. این روزها به شدت نیازمند کادر پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری و سایر نیروهای خدماتی هستیم.

شادنوش با بیان اینکه خروج افراد عادی از منزل مسیر مبارزه با کرونا را طولانی تر و کار را پیچیده تر می کند، گفت: ماندن در خانه باید به فرهنگ تبدیل کرد و اگر دلسوز مردم و استان و کشور خود هستید از خانه خارج نشوید.

وی از تعیین شش داروخانه در رشت برای توزیع ماسک و لوازم بهداشتی حفاظت شخصی خبر داد و خاطرنشان کرد: عدم اعلام عمومی آدرس این داروخانه ها به واسطه جلوگیری از تجمع مردم و ناتوانی در مدیریت توزیع است.

نماینده وزیر بهداشت در گیلان همچنین از مجهز شدن دانشگاه علوم پزشکی گیلان به کیت های تشخیص کرونا خبر داد و اضافه کرد: این کیت ها برای مراجعه افراد جهت انجام آزمایش کرونا نیست، بلکه افرادی که توسط تیم پزشکی استان بستری شده و نیاز به تشخیص کرونا دارند، آزمایش می شوند.

شادنوش از عدم ارسال نمونه های مورد نظر به تهران خبر داد و یادآور شد: آزمایش کرونا نیازمند ۷۲ ساعت است و نتیجه براساس زمان بندی لازم اعلام می شود.


ایسنا