مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین حفظ سلامت گردشگران، مراکز تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی از شنبه دهم تا چهارشنبه چهاردهم اسفند تعطیل اعلام شده است.

تعطیلی مراکز تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی

کلانشهر : مهدی کاظمیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات منطقه آزاد انزلی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامت جوامع محلی، فعالین اقتصادی، فعالین حوزه بندر و تولیدکنندگان، ستاد مقابله با ویروس کرونا این سازمان در پنج روز گذشته روند خدمات‌رسانی را به صورت ۲۴ ساعته و مستمر انجام داده است.

سخنگو و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: با توجه به اهمیت فعالیت شرکت‌های تولیدی و سلامت پرسنل، جلسه‌ای با هیات مدیره شهرک صنعتی جهت انجام هماهنگی‌های لازم جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شد پوستر و بنرهای آموزشی و اطلاع رسانی در شهرک صنعتی شماره یک و دو توزیع و نصب شد و شهرک صنعتی شماره دو به طور کامل ضد عفونی و گندزدایی شد.

 

وی ادامه داد: ضدعفونی کردن ساختمان گمرک مستقر در منطقه، ضدعفونی کردن بندر کاسپین، درب خروج گمرک، گمرک کالای مسافر و ضد عفونی کردن انبارها از دیگر اقدامات ستاد مقابله با ویروس کرونا در منطقه آزاد انزلی است.

کاظمیان تصریح کرد: ضدعفونی کردن بانک‌های فاز تجارت و گردشگری، ضدعفونی کردن پل عابر پیاده و پله برقی، ضدعفونی کردن پارک و سرویس بهداشتی روستاها و کلیه سرویس بهداشتی فاز تجارت و گردشگری، تحویل دستکش و مایع ضدعفونی بخشی دیگر از اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی جهت حفظ سلامت فعالین اقتصادی و جوامع محلی است.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: جلسه‌ای با روسای پایگاه‌ها و بسیج محلات به منظور تامین نیروی بسیجی در نانوایی‌های منطقه جهت جداسازی بخش تحویل نان از فروش برگزار شد تا نیروهای بسیجی در این بخش خدمات‌رسانی کنند و همچنین در نشست با دهیاران به فعالسازی گروه‌های داوطلب در روستاها و تامین مواد ضدعفونی کننده جهت گندزدایی محیط‌های روستایی نیز تاکید شد تا همه عوامل اجرایی به صورت پیوسته و بدون توقف بتوانند روند خدمات رسانی را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون مورد مشکوکی مبنی ابتلا به ویروس کرونا در سطح منطقه آزاد گزارش نشده است، گفت: به منظور حفظ سلامت گردشگران و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مراکز خرید و گردشگری در منطقه آزاد انزلی به طور رسمی از شنبه(۱۰ اسفند) لغایت چهارشنبه(۱۴ اسفند) تعطیل اعلام شده است.