کرونا و لغو نیمی از پرواز ها در گیلان


۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۲:۵۰ | کد خبر: ۵۷۹۹ چاپ
کرونا و لغو نیمی از پرواز ها در گیلان

مدیر کل فرودگاه گیلان گفت : امروز(سه شنبه) بیش از نیمی از پرواز های فرودگاه سردار جنگل رشت لغو شد.

کلانشهر : غلامرضا کریم آقایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اشاره به اینکه طی روزهای گذشته هم تعدادی از پروازها لغو شد ، افزود: برای امروز ۱۲ پرواز تعریف شده بود که تنها چهار پرواز به مقاصد بندرعباس و شیراز از طریق شرکت هواپیمایی آسمان انجام شد.

وی اظهار داشت: دیگر پرواز ها به مقاصد کیش ،تهران و مشهد از سوی شرکت های هواپیمایی لغو شده است.

 

مدیرکل فرودگاه گیلان تاکید کرد: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت آماده پذیرش پروازهای شرکت های هواپیمایی است و در راستای سلامت مسافران و کارکنان، ترمینال ها، ساختمان اداری و عملیاتی بصورت مستمر ضد عفونی می شوند و هماهنگی لازم برای استقرار تیم بهداشتی بمنظور تب سنجی مسافران صورت پذیرفته است.

کریم آقایی اظهار داشت : در روزهای اخیر بدلیل پایین آمدن تقاضای مسافران تعدادی از شرکت های هواپیمایی پروازهای برنامه‌ای خود را به رشت باطل نموده اند.
در شرایط عادی، تعداد ۱۰۲ سورتی پرواز داخلی در هفته از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد، کیش، تبریز، شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز انجام می شود.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.

این فرودگاه دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.


ایرنا