دادستان لنگرود:

کمبود امکانات پزشکی امنیت روانی شهروندان را تهدید می کند


۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۲۲:۵۸ | کد خبر: ۵۸۱۴ چاپ
کمبود امکانات پزشکی امنیت روانی شهروندان را تهدید می کند

کلانشهر: دادستان لنگرود گفت: دستگاه قضایی و به ویژه مدعی العموم به عنوان مدافع حقوق عامه مردم نمی تواند نسبت به کمبود امکانات پزشکی که احساس عدم امنیت روانی شهروندان را به دنبال دارد، بی تفاوت باشد.

سیدهاشم میرحسینی در گفت وگو با ایسنا، به شیوع بیماری کرونا در کشور و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان اشاره کرد و گفت: با توجه به گزارش های واصله و بررسی و بازدیدهای میدانی صورت گرفته از سوی کمیته نظارت بر پیشگیری از شیوع بیماری کرونا شهرستان لنگرود با کمبود شدید تجهیزات بهداشتی مواجه است.

وی با بیان اینکه پزشکان و پرستاران شجاع، دلسوز، عزیز و سختکوش مستقر در درمانگاه ها و بیمارستان امینی شهرستان لنگرود نیازمند تجهیزاتی از جمله ماسک و لباس مخصوص برای درمان بیماران مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند، گفت: امر مذکور روند درمان مطلوب و به موقع بیماران را بیش از پیش سخت تر می کند.

 

دادستان عمومی و انقلاب لنگرود خاطرنشان کرد: امروز همه نگاه ها به دستان توانای پزشکان و پرستاران شریف شهرمان به عنوان پیشگامان مبارزه با کرونا دوخته شده است و دستگاه قضایی و به ویژه مدعی العموم به عنوان مدافع حقوق عامه مردم نمی تواند نسبت به کمبود امکانات پزشکی که احساس عدم امنیت روانی شهروندان را به دنبال دارد، بی تفاوت باشد.

میرحسینی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواست هرچه سریع تر نسبت به تامین تجهیزات پزشکی اقدام و نتیجه را اعلام کند و یادآور شد: عواقب و پیامدهای عدم توجه به این مهم متوجه دانشگاه علوم پزشکی استان خواهد بود.

نظر شما:

security code