سردار هادیانفر از تمدید گواهینامه‌های فاقد اعتبار تا ۱۵ اردیبهشت ۹۹ به علت شیوع ویروس کرونا خبر داد.

تمدید گواهینامه های فاقد اعتبار تا ۱۵ اردیبهشت ۹۹

کلانشهر : به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در بازدید از مرکز تعویض پلاک غرب تهران که صبح امروز (چهارشنبه 14 اسفند ماه) انجام شد، گفت: گواهینامه‌هایی که مدت اعتبارشان رو به پایان است تا 15 اردیبهشت 99 اعتبار دارند و شهروندان برای تعویض گواهینامه نیازی به مراجعه به مراکز پلیس ندارند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: تمام خودرو‌هایی که در سراسر کشور معاینه فنی‌شان رو به اتمام است، تا 15 اردیبهشت 99 اجازه تردد دارند و وسایل نقلیه‌ای که فاقد معاینه فنی هستند، از فردا (پنجشنبه 15 اسفند ماه) اعمال قانون نخواهند شد.

 

او بیان کرد: فرآیند ثبت نام در آموزشگاه‌های رانندگی هنوز انجام می‌شود، اما کلاس‌ها تعطیل هستند، لذا ابلاغ کردیم که آزمون آیین نامه در هیچ‌ جای کشور اخذ نخواهد شد و تنها آزمون عملی انجام می‌شود.

سردار هادیانفر با بیان اینکه مشکل دیگر ما در ستاد‌های ترخیص بود، گفت: شهروندان از هفته آینده می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +10 نسبت به ترخیص خودرو‌ خود اقدام کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: به همکاران ابلاغ کرده‌ایم تا حد امکان از توقیف وسایل نقلیه در این ایام خودداری کنند.

او با بیان اینکه بخش جدی ما موضوع مراکز تعویض پلاک است، گفت: بحث گندزدایی و ضدعفونی کردن برخی سیستم‌ها نظیر نوبت‌دهی را در 44 مرکز تعویض پلاک اصلی کشور و 400 مرکز دیگر در سراسر استان‌ها و شهرستان‌ها انجام دادیم تا آسیب رسانی کمتری در ارائه خدمات داشته باشیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: افرادی که وکالت دارند و می‌توانند نقل و انتقال وسایل نقلیه را به سال آینده موکول کنند، حتما این کار را انجام دهند.

او بیان کرد: با توجه به اینکه ساعت کاری 8 صبح تا 13 به استان تهران و سایر استان‌های کشور ابلاغ شده است، با این وجود ساعت کار مراکز پلیس را در تهران به 17 افزایش دادیم تا مردم با تنظیم وقت به گونه‌ای به مراکز مراجعه کنند تا بتوانند خدمات را بدون آسیب دریافت کنند.

سردار هادیانفر گفت: به پلیس راهنمایی‌ و رانندگی استان ابلاغ کرده‌ایم که نحوه ادامه فعالیت مراکز با ستاد مقابله با کرونای هر استان است.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: در حال حاضر در 11 استان کشور مراکز تقریبا تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند، اما در خصوص کلانشهر‌هایی مانند تهران، مشهد و ... تأکید بر این بود که خدمات ارائه شود.

او درباره مراجعه هموطنان از شهر‌های دیگر به تهران برای تعویض پلاک گفت: به عنوان مثال قم را چند روز تعطیل کردند، اما متاسفانه هموطنان به تهران مراجعه کردند، لذا خواهش می‌کنیم مردم مراجعه نکنند و تا زمان بهبود شرایط، در استان خود بمانند.

سردار هادیانفر بیان کرد: بعضی از افراد وسیله نقلیه خود را به طور قولنامه یا وکالت خریداری کرده‌اند، لذا به دلیل محدودیت‌های این موضوع نمی‌توان خدمات را متوقف کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا درباره گران شدن هزینه تعویض پلاک افزود: هزینه شماره گذاری دقیقا همان چیزی است که در سال 98 بوده و افزایش قیمت هم ندارد.

او درباره تمهیدات سفر‌های نوروزی گفت: در خصوص تردد‌ها و سفر‌ها در حال حاضر که تمام مسئولان بر خودداری مردم از رفتن به سفر تأکید دارند، متاسفانه ما 3 درصد افزایش تردد داریم و این موضوع خوبی نیست.

سردار هادیانفر بیان کرد: بعضی افراد به دلیل ترس از کرونا به شهر‌های مختلف سفر می‌کنند و متاسفانه تصادفات ما در چند روز گذشته رو به افزایش بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: ما پیش بینی‌های لازم را برای طرح نوروزی انجام داده‌ایم و جلساتی با سایر سازمان‌ها برگزار شده است.

او تاکید کرد: آمادگی برای اجرای طرح نوروزی وجود دارد.