آب شرب گیلان آلودگی ندارد


۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۵:۰۲ | کد خبر: ۵۸۲۷ چاپ

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان بدنبال انتشار شایعه ای درباره آلودگی آب شهر رشت گفت: آب شرب استان از لحاظ کیفیت هیچ مشکل و آلودگی ندارد و کاملا سالم، بهداشتی و دارای استانداردهای لازم است.

آب شرب گیلان آلودگی ندارد

کلانشهر : سید محسن حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آب گیلان همچون گذشته از سلامت کامل برخوردار است و هیچ شبکه آب و فاضلابی نه تنها در گیلان بلکه در کشور نیز در صورت آلوده بودن آب، آن را وارد شبکه توزیع نمی کند.

وی تصریح کرد:کارشناسان بهداشتی به طور مستمر بر کیفیت آب استان نظارت می کنند که تولید و توزیع آن در شبکه براساس استانداردها باشد و مشکلی در آن ایجاد نشود.

 

وی در پاسخ به پرسشی درباره نگرانی مردم از آلودگی آب در مسیر تولید تا توزیع در رابطه با ویروس کرونا گفت: امکان انتقال ویروس کرونا از طریق آب نیست و  به طور مرتب نیز توصیه می شود که رعایت بهداشت از طریق شست و شو  و آب برای پیشگیری از  ابتلا به این آن انجام شود.

حسینی خاطر نشان کرد: تمامی کنترل های لازم بهداشتی در تصفیه خانه ها و انتهای شبکه توزیع به طور مستمر انجام می شود که آب سالم و بهداشتی  در مدار توزیع در اختیار شهروندان قرار گیرد.

منابع آبی جدیدی به شبکه اضافه شده اما مردم مصرف بهینه داشته باشند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و توصیه های دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون گفت: بدنبال این توصیه ها افزایش یکباره مصرف را ۲۵ درصد مصرف در استان داشتیم که این میزان از زمان اوج مصرف در  تابستان هم بیشتر بوده است.

حسینی بیان کرد: مصرف آب قبل از اطلاع رسانی درباره لزوم رعایت بهداشت فردی و تاکید بر شست و شوی مرتب دست ها؛ چهار هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه بود که این میزان با افزایش مصرف مشترکان به پنج هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت.

وی با اشاره به مدیریت مصرف آب شرب استان افزود: برای پایداری شبکه آب در استان منابع جدیدی را وارد چرخه تولید کردیم که بخشی از مصرف را جبران کند که با ورود منابع جدید ۶۵۰ لیتر برثانیه معادل ۱۵ درصد به تولید آب شرب استان افزوده شد.

حسینی ادامه داد : از سوی دیگر با اطلاع رسانه از طرق مختلف از مردم خواستیم ضمن رعایت مسائل بهداشتی در مصرف آب صرفه جویی کنندکه با این مدیریت مردمی در صرفه جویی شاهد۱۰ درصد کاهش مصرف شده ایم که در حال حاضر میزان تولید و مصرف به نقطه برابر رسیده است.

وی خاطر نشان کرد : بنا داریم طی روزهای آینده با افزودن تعداد منابع جدید دیگر به چرخه توزیع آب در استان ۱۲۰ لیتر دیگر در ثانیه به این میزان تولید آب بیافزاییم.  

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سال نو و سنت نیک خانه تکانی و نظافت از شهروندان خواست تا اینگونه مصارف آب را به نفع مصرف آب  در زمینه های لازم بهداشتی جهت مقابله با ویروس کرونا متوقف کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان تصریح کرد: در حال حاضر شرایط مناسب تری را از لحاظ پایداری شبکه آب نسبت به روزهای قبل که برخی مناطق با قطع آب و یا افت فشار آب روبرو می شدند، داریم و اکنون مشکلات بیشتر در زمینه افت فشار آب است.

وی خواست تا مردم ضمن رعایت بهداشت همچون شست و شوی مرتب دست ها، از باز نگه داشتن شیر آب در ۲۰ ثانیه ای که بنا به نظر کارشناسان  برای شست و شوی دست ها نیاز است، خودداری کنند و مصرف بهینه داشته باشند تا همه مردم در تمامی ساعات شبانه روز دسترسی به آب بهداشتی و سالم را داشته باشند.


ایرنا

نظر شما:

security code