نمکی، وزیر بهداشت :

مدارس و دانشگاه ها تا پایان سال تعطیل شد


۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۱ | کد خبر: ۵۸۴۲ چاپ

وزیر بهداشت با اشاره به مصوبات ششمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تعطیل شد.

مدارس و دانشگاه ها تا پایان سال تعطیل شد

کلانشهر : سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به بیان توضیحاتی درباره مصوبات ششمین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا را اعلام کرد. 

نمکی در ادامه درباره مصوبات این جلسه گفت:اولین مصوبه ما تصویب طرح بسیج ملی مبارزه را کرونا است که با همکاری سازمان بسیج و سازمان نظام پزشکی و سایر سازمان های مردم نهاد که به کمک ما خواهند آمد. این طرح یک طرح موفق است که کمک می کند که ما موارد آلوده به ویرسو را در اسرع وقت تشخیص دهیم و از جمعیت سالم جدا کنیم و موارد درمانی آنها را تحت نظر داشته باشیم. 

وی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه دیروز در نشست چند ساعته با نمایندگان سازمان بهداشت جهانی که دیروز در کشور حضور داشتند مورد استقبال آنها هم قرار گرفت. 

وزیر بهداشت درمان و آموزشی پزشکی تصریح کرد: مدارس و دانشگاه ها تا پایان سال تعطیل است.

نمکی گفت: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها مساوی با افزایش سفر‌ها نیست و مردم با این سال استثنایی برخورد کنند در غیر این صورت گرفتار مدت زمان طولانی تری در مواجه با این بیماری خواهیم بود.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: کنکور کارشناسی ارشد و دکتری به تعویق افتاد و زمان بعدی متعاقبا اعلام می‌شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: برای بیمارانی که علائم را کتمان می‌کنند به عنوان شخص حقوقی و حقیقی جرائم و مجازات‌هایی تعیین شود. اگر در ورودی و خروجی شهر‌ها به موارد مشکوک پی ببریم آن‌ها را ۱۴ روز در قرنطینه نگه می‌داریم.

نمکی درباره سایر مصوبات گفت: بسیج ملی مقابله با کرونا را امروز در سه استان قم، گیلان و اصفهان به صورت پایلوت آغاز کردیم. قرار نیست به درب منزل مردم برویم بلکه با اپلیکیشن طراحی شده در وزارت ارتباطات و پرونده الکترونیک سلامت مردم را رصد می‌کنیم. در صورت نیاز فرد دارای علائم پس از تایید مرکز بهداشتی به بیمارستان مراجعه کند. در صورتی که فرد دچار سندرم حاد تنفسی باشد و نتواند مراجعه کند ما با لباس مخصوص مراجعه خواهیم کرد و فرد را به بیمارستان منتقل کنیم.

نمکی تاکید کرد: با بسیج ملی مقابله با کرونا ما دیگر خانه آلوده‌ای نخواهیم داشت. برنامه ریزی کردیم تا سه روز آینده خانه‌ای نداشته باشیم که آلوده باشد و شاهد پیک دیگری در این سه استان آلوده نباشیم. اگر مردم به نکات بهداشتی و خودقرنطینگی توجه نکنند؛ ممکن است برای مدت طولانی درگیر این بیماری باشیم.


میزان