دکتر محمد حسین قربانی گفت : اگر مردم به توصیه ها مبنی بر ماندن در خانه توجه جدی نکنند ، از فردا از قوه قهریه استفاده می کنیم.

هشدار نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت و درمان

کلانشهر : به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا در گیلان امروز گفت : اگر افرادی به توصیه ها مبنی بر ماندن در خانه و اجتناب از تردد در اماکن عمومی توجه نکنند ، از ساعت 24 یکشنبه 18 اسفند از قوه قهریه برای برخورد با این افراد استفاده می شود.
دکتر محمد حسین قربانی با اشاره به نیاز 50 میلیارد تومانی برای تامین تجهیزات بیمارستانی و بهداشتی مقابله با کرونا در گیلان تصریح کرد : تاکنون 22 میلیارد تومان از این مبلغ تامین شده است و 28 میلیارد دیگر هم قرار است تا دوشنبه هفته کنونی تامین شود.

وی با اشاره به اینکه سپاه قدس گیلان در بیمارستان رازی رشت یک بیمارستان سیار 120 تخته آماده کرده است خاطر نشان کرد : پذیرش بیمارن مبتلا به کرونا در این بیمارستان امروز آغاز می شود.

 

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا در گیلان گفت : زیرساخت های راه اندازی بیمارستان صحرایی هم در سایت دانشگاه علوم پزشکی در لاکان رشت هم آماده شده است تا در صورت نیاز مبرم استان ، بیمارستان پیش ساخته در مدت 48 ساعت در این مکان راه اندازی می شود.

دکتر محمد حسین قربانی افزود : 200 تخت پشتیبان بیمارستان های رشت هم در هتل المپیک این شهر برای گذراندن دوره نقاهت بیماران کرونایی که از بیمارستان مرخص می شوند در نظر گرفته شده است.

وی در پایان از تجهیز و راه اندازی بیمارستان های جدید تالش و لنگرود هر کدام با 200 تخت از سه شنبه هفته کنونی خبر داد.