بالغ بر 20 هزار واقعه ولادت در گیلان به ثبت رسید

مدیرکل ثبت احوال استان گیلان گفت: در 9 ماهه امسال20 هزار و 290 واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، قاسم روحانی فر با اشاره به در خواست‌های انجام شده در استان برای دریافت کارت ملی هوشمند گفت: 257 هزار و 470 هزار نفر در 9 ماهه اول سالجاری درخواست صدور کارت ملی هوشمند داده‌اند.

وی افزود: از سال 91 شروع طرح صدور کارت هوشمند ملی تاکنون، یک میلیون و 750 هزار درخواست از یک میلیون و 231 هزار نفر جمعیت واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی بالای 15 سال معادل 82 درصد درخواست کارت هوشمند کرده اند.

روحانی فر  به میزان تولد ثبت شده در استان اشاره کرد و افزود: تعداد کل واقعه ولادت ثبت شده در ۹ ماهه امسال برابر با 20 هزار و 290واقعه بوده است.

وی با اشاره به نرخ خام آمار تولد در استان خاطرنشان کرد: به ازای هر هزار نفر، 11 نفر در گیلان متولد شده اند که 99 و 75 صدم درصد ولادت ها ظرف مدت قانونی ( 15 روز) ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان، اظهار کرد: شهرستان های تالش، آستارا و ماسال با میانگین 14 و شش دهم درصد بیشترین نرخ ولادت را داشته اند.

وی ادامه داد: بیشترین نام انتخاب شده در 9 ماهه اول سالجاری برای دختران، فاطمه، زهرا ، نازنین زهرا و برای پسران ابوالفضل، امیرعلی ،مهرسام بوده است.

روحانی فر با بیان اینکه درصد ثبت در مهلت قانونی ولادت در 9 ماهه اول سالجاری به میزان 75.99 درصد بوده است، گفت:درصد ثبت در مهلت قانونی وفات در طی این مدت به میزان 81.99درصد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد شناسنامه های صادره تا پایان آبان ماه سالجاری  96 هزار و 782 فقره بوده است.

 

نظر شما:

security code