فرماندار آمل :

مردم خود را با مسافران درگیر نکنند


۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۰۱:۱۲ | کد خبر: ۵۹۰۴ چاپ
مردم خود را با مسافران درگیر نکنند

کلانشهر : فرماندار ویژه آمل مازندران در واکنش به اعتراض مردم این شهرستان نسبت به باز شدن جاده هراز و ورود مسافران از این مسیر به مازندران ، گفت: مردم نباید خود را با مسافران درگیرکنند و باید اجازه دهند ماموران پلیس موضوع را مدیریت کنند.

جعفر رسولی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در حال حاضر نیروی انتظامی کنترل اوضاع جاده هراز را بر عهده گرفته و در حال بازگرداندن مسافران است. 

وی با اعلام این که نیروی انتظامی و دیگر مسئولان در حال مذاکره با مردم جهت آرام کردن اوضاع هستند ، گفت : در شرایط فعلی استان و کشور ، اینگونه اقدامات احساسی کمکی به مدیریت وضعیت نخواهد کرد.

 

فرماندار آمل تاکید کرد : اقدامات لازم بهداشتی و سلامت سنجی به صورت مستمر در حال انجام است و نباید در این روند خللی ایجاد شود. 
رسولی همچنین از مسافران خواست تا به شهرهای خود بازگردند و برنامه مسافرتشان را به زمانی دیگری موکول کنند تا در شرایط آرام مردم مازندران از آنان میزبانی کنند.

وی گفت : هموطنانی که قصد سفر به مازندران را دارند باید نگرانی مردم استان و میزبانان خود را در این وضعیت شیوع بیماری کرونا درک کنند و به این نگرانی احترام بگذارند.

فرماندار آمل با اشاره به اینکه پیش از این بارها به صورت عمومی و رسمی و در سطح ملی نسبت به مسافرت هشدارهای متعدد داده شده بود ، افزود : نباید نسبت به این هشدارها بی اعتنا بود. 
رسولی همچنین از مردم آمل خواست تا با مسافران درگیر نشده و در جهت آرام کردن شرایط با ماموران نظامی و انتظامی همکاری کنند. 

وی افزود : مازندران و شهر آمل در شرایط حساسی در مقابله و مبارزه با ویروس کرونا قرار دارد و خود به نوعی قربانی این ویروس است و نباید با اقدامات غیر منطقی و سفرهای غیر ضروری بر مشکلات مردم مازندران اضافه کرد و به تنش ها دامن زد. 

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران ابتلای بیش از ۶۰۰ نفر از مازندرانی ها به بیماری کرونا تایید شده و این بیماری تاکنون ۱۷ قربانی بر جای گذاشته است.

همچنین بیش از ۸۰۰ بیمار مشکوک هم در بیمارستان های مازندران بستری هستند.