مدیرکل امور روستایی گیلان خبر داد

گندزدایی یک روز در میان روستاهای گیلان


۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۹:۵۸ | کد خبر: ۵۹۶۴ چاپ
گندزدایی یک روز در میان روستاهای گیلان

کلانشهر: مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان به ضدعفونی و گندزدایی در روستاهای گیلان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این عملیات به صورت میانگین یک روز در میان در روستاهای سراسر استان انجام می شود.

یاور پیرعلایی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در روستاهای گیلان جهت پیشگیری از ویروس کرونا، اظهار کرد: اقدامات پیشگیرانه در حوزه مدیریت شهری و روستایی علاوه بر کاهش مخاطرات احتمالی ویروس کرونا، امنیت خاطر را به جامعه القا می کند.

وی به مکاتبات روزانه با بخشداران و فرمانداران جهت اجرای اقدامات پیشگیرانه لازم برای کنترل شیوع ویروس کرونا در روستاها اشاره و بیان کرد: خوشبختانه ارتباط و تعامل خوبی از سوی فرمانداران، بخشداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای استان برای مبارزه با کرونا وجود دارد.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان خاطرنشان کرد: با هدف معرفی کرونا و اصول اولیه مقابله با این ویروس علاوه بر نصب اطلاعیه و توزیع بروشور در روستاها، جلسات متعددی در قالب ستاد بحران روستایی متشکل از دهیار، اعضای شورای روستا، مدیران مدارس منطقه و گروه های مرجع تشکیل شده است.

پیرعلایی به ضدعفونی و گندزدایی در روستاهای گیلان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این عملیات به صورت میانگین یک روز در میان در روستاهای سراسر استان انجام می شود. همچنین در برخی از روستاهای گیلان با ایجاد فضای استاندارد، امکان تولید ماسک برای استفاده مردم همان منطقه فراهم شده و این رویکرد به عنوان گامی در مسیر خودکفایی ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: به منظور انتقال سرفصل های آموزشی ارائه شده از سوی وزارت کشور و سازمان شهرداری ها به دهیاران، موضوع کاهش تردد و تجمع مورد توجه قرار گرفت و تمام مطالب در فضای مجازی برای آنها به اشتراک گذاشته می شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان اقدامات این اداره کل جهت حفظ سلامت روستاییان و رفع نیازهای بهداشتی آنها را برشمرد و عنوان کرد: علاوه بر اقدامات خیرین و نیروهای مردمی با پیگیری های انجام شده تاکنون ۴۵۰۰ لیتر مواد ضد عفونی کننده در سطح روستاهای گیلان توزیع شده که این روند استمرار دارد.

پیرعلایی با اشاره به اینکه با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان طی روزهای آتی محموله بهداشتی مناسبی برای روستاییان تهیه می شود، از بخشداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای گیلان و نیروهای بسیج به سبب تلاش و همکاری موثر با مدیران بخش دولتی و خدمت خالصانه به روستاییان تقدیر کرد.

انتهای پیام

افشاگری های تکاندهنده مدیر سابق مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری درباره وضعیت فجیع زباله در گیلان؛
مدیران گیلان حتی نمی دانند چقدر زباله وارد سراوان می شود/برخی کشاورزان رودسری به دلیل آلودگی آب و خاک، برنج خود را نمی خورند
339 روستای متروک در گیلان و تبعات تغییر بافت جمعیتی
بسیاری از روستاهای گیلان ‍«پیرسرا» شده اند/وه چه زیبا بود گیلان

نظر شما:

security code