khanekhodro

نماینده وزیر بهداشت در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا اظهار امیدواری کرد: اگر مردم همکاری کنند انتظار داریم تا هفته اول فروردین ماه ۹۹ سیر صعودی بیماری را کنترل کنیم، اما اگر با همکاری مردم مواجه نشویم تا پایان اردیبهشت و خرداد نیز درگیر کرونا خواهیم بود که تبدیل به یک بحران عظیم خواهد شد.

مردم همکاری کنند کرونا تا هفته اول فروردین مهار می شود

کلانشهر : دکتر ایرج حریرچی در حاشیه بازدید از بیمارستان ها، نقاهتگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی استان گیلان در گفت و گو با شبکه خبر، اظهار کرد: به اطلاع مردم می رسانیم که بهبود نسبی وضعیت استان های درگیر کرونا همچون گیلان و قم به هیچ وجه به معنی کم کردن اقدامات احتیاطی نیست.

وی با بیان اینکه برای مقابله با کرونا دو اقدام باید انجام شود، تصریح کرد: جداسازی بیماران کرونایی اعم از دارای علائم شدید و متوسط و خفیف از مردم عادی ضرورت دارد. همچنین باید تماس های مردم به حداقل برسد و غیر مبتلایان با هم برخورد نکنند.

نماینده وزیر بهداشت در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، از مردم خواست به هیچ وجه به استان های گیلان و مازندران و سایر مناطق سیاحتی و زیارتی سفر نکنند و گفت: همچنین سفرهای داخل شهری و داخل استانی باید به حداقل برسد. علیرغم اینکه شاهد محدود شدن ورودی به استان ها هستیم، اما تردد در سطح شهر همچنان وجود دارد.

حریرچی اظهار امیدواری کرد: اگر مردم همکاری کنند انتظار داریم تا هفته اول فروردین ماه ۹۹ سیر صعودی بیماری را کنترل کنیم، اما اگر با همکاری مردم مواجه نشویم تا پایان اردیبهشت و خرداد نیز درگیر کرونا خواهیم بود که تبدیل به یک بحران عظیم خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم به حداقل رساندن سفرهای نوروزی از سوی مردم و کاهش تماس ها و دید و بازدیدها، یادآور شد: جداسازی افراد مشکوک به بیماری از دیگران به صورت جدی انجام شود.


ایسنا