فرمانده نیرو زمینی ارتش :

گیلان و قم استان های هدف در رزمایش پیشگیری از کرونا است


۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۳:۳۵ | کد خبر: ۶۰۴۶ چاپ

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا استان‌های هدف فعلا گیلان و قم است، گفت: برنامه این رزمایش در گستره ملی انجام می‌شود و هر استانداری برای پیشگیری از شیوع کرونا نیاز به کمک ارتش داشته باشد، در خدمت آنها هستیم.

گیلان و قم استان های هدف در رزمایش پیشگیری از کرونا است

کلانشهر : سرتیپ کیومرث حیدری در جریان رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا که صبح یکشنبه در مرکز نوسازی و بهینه سازی شهید زرهرن در جمع خبرنگاران گفت: از روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا در کشور و در پی صدور اوامر فرمانده معظم کل قوا، نیروهای مسلح قدرتمند کشورمان از جمله ارتش و نیروی زمینی محوری پای کار آمدند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در نیروهای مسلح از جمله ارتش قابلیت‌های ویژه و منحصر به فردی در مواقع این‌چنینی وجود دارد، گفت: ما در تمام یگان‌های نزاجا واحدها و ساختارهای رفع آلودگی‌های خاص داریم.

حیدری با بیان اینکه ما در اقصی‌نقاط کشور بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی گسترده داریم، گفت: نیروی زمینی ۲۸ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در خارج از تهران دارد که هر کدام از این بیمارستان‌ها، بیمارستان‌های سیار وابسته به خودشان نیز دارند.

وی ادامه داد: متعاقب فرمان اخیر فرمانده معظم کل قوا به نیروهای مسلح، قرارگاه بهداشتی و درمانی ویژه‌ای در نیروهای مسلح، ارتش و نیروی‌زمینی ایجاد شد.

حیدری خاطرنشان کرد: فرمانده کل قوا در پیام خود بر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تحت یک رزمایش دفاع بیولوژیک که موجب افزایش اقتدار ملی شود تاکید داشتند.

فرمانده نزاجا گفت: با توجه به حکمی که فرماندهی کل ارتش به اینجانب دادند، رزمایش بزرگی در گستره ارتش جمهوری اسلامی ایران با رمز «یا علی ابن ابی طالب» تحت عنوان رزمایش لبیک یا امام خامنه‌ای ۹۸ از امروز شروع شد.

حیدری با بیان اینکه هدف اصلی این رزمایش با یک روحیه تهاجمی، پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور است، گفت: استان‌های هدف ما فعلا گیلان و قم است منتها برنامه این رزمایش در یک گستره ملی است.

وی با بیان اینکه تمام استان‌هایی که ارتش در آنها حضور دارد قابلیت اجرای این رزمایش را دارند، گفت: ما در آستانه ورودی مراکز استان‌های هدف، پست‌های غربالگری ایجاد می‌کنیم تا کسانی که قصد ورود به استان را دارند ابتدا غربالگری شوند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: ضدعفونی کردن معابر و محل‌های تجمع عمومی از دیگر اقدامات ما در این رزمایش خواهد بود. توسعه مراکز تشخیصی و امدادی و همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی به همراه نقاهتگاه، از دیگر اقدامات نزاجا در رزمایش است.

حیدری ادامه داد: این اقدامات از فردا در قم و گیلان آغاز خواهد شد. هر استانداری در سراسر کشور نیاز به کمک نیروی زمینی ارتش برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را داشته باشد، ما در خدمت آنها هستیم.


ایرنا