چین به زندگی عادی باز می گردد


۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۲:۴۵ | کد خبر: ۶۰۴۷ چاپ
چین به زندگی عادی باز می گردد

کلانشهر: به دنبال کاهش شمار مبتلایان و فروکش کردن تب کرونا در چین، شماری از پارک ها و مکان های گردشگری شهری این کشور بر روی مردم باز شده و شمار دیگری هم در حال بازگشایی است.

به گزارش روزنامه شانگهای دیلی از شرق چین، پارک ها و مکان های گردشی و موزه های این شهر بتدریج به روی عموم باز می شود اما محدودیت های زمانی برای مردم در نظر گرفته خواهد شد و شمار معدودی در روز می توانند از آنها بازدید کنند.

از شهر «نن جینگ» در جنوب شرق چین هم خبر می رسد که دولت محلی بیش از ۴۵ میلیون دلار برای مصرف بیشتر و افزودن به تقاضای مردم و هزینه کردن بیشتر برای تحرک اقتصادی اختصاص می دهد.

در استان هوبی کانون شیوع بیماری در مرکز چین که شمار مبتلایانش بشدت کاهش یافته است دولت محلی تحت تدابیر کنترلی و با برخی از محدودیت های خاص اجازه تردد و گردشگری را در برخی از نقاط صادر کرده است.

کمیسیون بهداشت ملی چین نیز اعلام کرده که با کاهش شمار مبتلایان در واقع چین از نقطه اوج شیوع فاصله گرفته است و آمارهای اخیر نیز این را تایید می کند.

در روز جمعه گذشته فقط ۴ نفر در استان هوبی به کرونا مبتلا شدند و هفت مورد ابتلای دیگر در شهرهای شانگهای،  پکن و استان گانسو از آمریکا،  ایتالیا و عربستان به چین بازگشته بودند.

در شماری از شهرهای چین نظیر شانگهای اعلام شده است که مردم قبل از اینکه بخواهند از موزه ها و یا مراکز تفریحی،  گردشگری و پارک های سرگرمی بازدید کنند باید از قبل ثبت نام نمایند.

در شانگهای چین برای مثال روزانه فقط ۲ هزار نفر می توانند از پارک ها آنهم برای ۲ ساعت بازدید کنند و بین ۳ تا ۵ هزار نفر مجاز به حضور در موزه ها پس از ثبت نام اینترنتی هستند و ساعات کار این مراکز تفریحی نیز محدود است.

در شهر پکن هنوز گردهمایی ها و تجمع ممنوع است حتی اعلام شده است که مردم حق برگزاری مراسم در ماه آوریل برای تعطیلات روز اموات و تجمعات را ندارند با این وصف بتدریج برخی از فعالیت های روزمره تفریحی و گردشی در بسیاری از شهرها در حال انجام است با این تفاوت که هنوز تفریحات داخل سالن از جمله استفاده از استخرهای سرپوشیده و سینماها ممنوع است.

 

ایرنا