رئیس پلیس اماکن نیروی انتظامی گیلان خبر داد :

ممنوعیت فعالیت اصناف بعد از ساعت 19


۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۶:۲۳ | کد خبر: ۶۰۵۳ چاپ

رئیس پلیس اماکن نیروی انتظامی گیلان گفت : توصیه های لازم در رابطه با ساعت کاری یا نحوه کار به اتحادیه ها در زمینه مشکلات ناشی از بازگشایی اصناف ابلاغ شده و بر اساس این مصوبه کلیه واحدهای صنفی باید بعد از ساعت ۱۹ تعطیل باشند و برای اصناف صبح و عصر ساعت تعیین شده است.

ممنوعیت فعالیت اصناف بعد از ساعت 19

کلانشهر : رئیس پلیس اماکن نیروی انتظامی گیلان در گفت‌وگوی مطبوعاتی با خبرنگاران با اشاره به اینکه مقابله کرونا در حال حاضر به یک عزم جهانی تبدیل شده است و کشور ما هم برای مقابله با این ویروس در شرایط سخت تحریم ها با موفقیت در حال پیشگیری از این ویروس خطرناک است، با ابراز امیدواری از بهبود این شرایط در کشور با تلاش مسئولان و همکاری مردم و اصناف، از برگزاری جلسات متعدد در رابطه با حل معضل کرونا با دستگاه قضا تعزیرات، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، فرمانداری ها و ادارات مسئول خبر داد و گفت : توصیه های لازم در رابطه با ساعت کاری یا نحوه کار به اتحادیه ها در زمینه مشکلات ناشی از بازگشایی اصناف ابلاغ شده و بر اساس این مصوبه کلیه واحدهای صنفی باید بعد از ساعت ۱۹ تعطیل باشند و برای اصناف صبح و عصر ساعت تعیین شده است.

سرهنگ سید مهدی نجفی پور با اشاره به اینکه واحدهای صنفی نظیر مواد غذایی، نانوایی، قصابی یا فروشگاه های زنجیره‌ای با توجه به اینکه نیازهای عمومی و روزانه مردم را در بر می‌گیرند می‌توانند طی ساعت بیشتری از ۱۹ به بعد باز باشند تصریح کرد : این مصوبه به تمام نیروهای انتظامی شهرستان‌های گیلان ابلاغ شده تا به صورت تجمیعی در سراسر استان انجام شود تا بتوانیم از این ویروس و هجمه‌ای که در سطح استان به وجود آمده به سلامت عبور کنیم.

رئیس پلیس اماکن نیروی انتظامی گیلان با بیان اینکه در چند روز گذشته علیرغم تأکیدات و تذکرات، برخی صنوف هنوز این موضوع را جدی نگرفته و تا پاسی از شب به فعالیت خود ادامه می‌دهند گفت : این واحدها ابتدا با تذکر و تعهد روبرو شده و در صورت مقاومت با اخطار ۲۴ ساعته پلمپ خواهند شد.

وی در همین رابطه به تشکیل چندین اکیپ ۵ نفره شامل نمایندگانی از فرمانداری، بخشداری، بهداشت، تعزیرات، صمت، همراه با پلیس اشاره کرد و افزود : این اکیپ‌ها مسئولیت بازدید از واحدهای صنفی را دارند و بعد از تذکرات لازم به متخلفان در صورت تکرار تخلف از راه های قانونی وارد عمل می‌شویم و پلمپ انجام می‌شود.

رییس پلیس اماکن گیلان همچنین به برگزاری جلسات متعدد با رئیس اتحادیه نانوایان اشاره مرد و افزود : تاکید شد که حتما فرد خاصی برای دریافت وجه نقد یا کارت، جداگانه برای تحویل نان در نانوایی حضور داشته باشد.

این مقام مسئول انتظامی با تأکید بر لزوم رعایت بهداشت توسط همه صنوف گفت : مردم و همه ما برای خرید ناخودآگاه به سمت واحدهایی می روند که باید ملزومات بهداشتی را بیشتر رعایت می‌کنند.

رئیس پلیس اماکن گیلان در ادامه از اصناف تا زمان رسیدن به وضعیت قبل درخواست کرد : از تمام صنوف می‌خواهیم که موارد بهداشتی را رعایت کنند و ضررهای مالی را درک می‌کنیم اما اگر رعایت نکنیم باید ضرر بیشتری متحمل شویم.

سرهنگ نجفی پور به مردم هم توصیه کرد : به توصیه‌های وزارت بهداشت عمل کنید زیرا زمانی کرونا کنترل می‌شود که همه توصیه های وزارت بهداشت رعایت کنیم و بدانیم که منزل بهترین و امن ترین مکان است تا بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.

سرهنگ نجفی پور در ادامه به برگزاری جلسات متعدد با اتحادیه تجهیزات پزشکی جهت توزیع درست ماسک و محلول و با سازمان گردشگری برای جلوگیری حداکثری از ورود مسافران به استان پرداخت و عنوان کرد : مطالبات زیادی در بحث تعطیلی کافه‌ها، قلیان‌سراها، مهمانسراهاو آرایشگاه ها انجام شده است، مردم هم اگر مواردی از باز بودن این صنوف دیدند از طریق سامانه ۱۱۰ اطلاع دهند.

رئیس پلیس اماکن نیروی انتظامی گیلان همچنین به موارد کشف شده از احتکار و سود جویی اشاره کرد و با بیان اینکه کشف چند مورد در واحدهای غیر مجازی که مجوز فعالیت نداشتند توسط اکیپ های عملیات و همکاران ما کشف شده است اظهار کرد :

تا کنون ۱۸۷۵ واحد از واحدهای صنفی، ۲۲۰ عدد اخطار پلمپ به واحدهای صنفی، ۸۲۶ واحد تذکر و ۳۴۲ مورد گرفتن و پلمپ ۱۲۷ مورد از واحدهای صنفی به دلیل عدم رعایت اخطار توسط همکاران ما انجام شد.

وی در خاتمه از کشف ۲۴۰۰ لیتر محلول یک لیتری ضد عفونی که بدون هماهنگی غذا و دارو و سازمان صمت درحال خروج از استان بود توسط همکاران ما در پلیس امنیت کشف شد و در عملیاتی دیگر ۱۰۰۰ عدد ماسک در چند ین مرحله و ۱۴ هزار عدد دستکش لاتکس حتی در واحدهایی که اجازه فروش این اقلام را نداشتند کشف شده است .


گیل خبر