باران شدید در ۱۱ استان


۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۹ | کد خبر: ۶۰۶۰ چاپ

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه سامانه بارشی جدیدی از روز چهارشنبه (۲۸ اسفند) به کشور وارد می‌شود، گفت: بارش باران در ۱۱ استان کشور شدت خواهد داشت.

باران شدید در ۱۱ استان

کلانشهر : صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه امروز (۲۶ اسفند) در نیمه شرقی کشور بارش باران گاهی وزش باد شدید و رعد و برق رخ می‌دهد، اظهار کرد: عمده بارش در برخی نقاط استان‌های خراسان جنوبی، یزد و کرمان خواهد بود. بعد از ظهر نیز در سواحل دریای خزر و در شمال غرب بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی افزود: فردا ۲۷ اسفند نیز در نوار شمالی و بعد از ظهر این روز در شمال غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. همچنین طی روز چهارشنبه (۲۸ اسفند) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش باران در شمال غرب و غرب و در ارتفاعات بارش برف دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه به تدریج سامانه بارشی کل نیمه غربی کشور را فرا می‌گیرد، گفت: در این روز در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، قزوین، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و شمال خوزستان بارش شدت بیشتری دارد و آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها پیش بینی می‌شود.

به گفته ضیائیان روز پنجشنبه (۲۹ اسفند) در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب و نوار شمالی کشور بارش رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه روز جمعه (۱ فروردین) با تقویت فعالیت سامانه بارشی در مناطق مذکور گستره فعالیت آن نیمه جنوبی کشور را فرا می‌گیرد، تصریح کرد: روز شنبه (۲ فروردین) این سامانه در کل کشور فعال خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ اسفند) نیمه ابری، گاهی ابری همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد در روز چهارشنبه (۲۸ اسفند) نیز نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید و بارش پراکنده با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

 

نظر شما:

security code