رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خبر داد:

تخصیص اعتبار استانی ۳۰ میلیاردی برای تجهیز زیرساخت های درمانی گیلان


۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۲۱:۰۴ | کد خبر: ۶۰۷۵ چاپ
تخصیص اعتبار استانی ۳۰ میلیاردی برای تجهیز زیرساخت های درمانی گیلان

کلانشهر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان از اختصاص ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی استان برای تجهیز زیرساخت های بهداشت و درمان در این استان خبر داد.

کیوان محمدی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه با شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا در ایران، پشتیبانی ویژه از حوزه بهداشت و درمان استان در برنامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان قرار گرفت، اظهار کرد: در هفته اول اسفند ۲۰ میلیارد ریال به صورت تنخواه از اعتبارات استانی به دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه در ادامه تلاش شد از اعتبارات ملی برای تجهیز بیمارستان ها و تهیه ملزومات کادر زحمتکش درمانی استان استفاده شود، خاطرنشان کرد: در همان زمان به دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه، ۲۸۰ میلیارد ریال دیگر به صورت تنخواه به دانشگاه علوم پزشکی گیلان تزریق شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه تمام توان خود را برای پشتیبانی از کادر درمانی و حوزه بهداشت و درمان استان خصوصا در شرایط کنونی به کار بسته ایم، گفت: روز گذشته نیز به منظور تجهیز امکانات بهداشتی و درمانی مورد نظر دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در اختیار این دانشگاه قرار گرفت.

محمدی در پایان با تسلیت شهادت تعدادی از پرستاران و پزشکان استان در راه نجات جان بیماران، خاطرنشان کرد: همه ما باید بکوشیم تا در حد توان از مشقت کار این عزیزان بکاهیم و مردم فهیم استان نیز با رعایت نکات توصیه شده، خصوصا عدم تردد غیر ضروری در سطح شهر، حلقه انتقال این ویروس را قطع کنند.