رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت:

حضور در مراسم چهارشنبه سوری احتمال ابتلا به کرونا را بالا می برد


۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۹ | کد خبر: ۶۰۸۹ چاپ
حضور در مراسم چهارشنبه سوری احتمال ابتلا به کرونا را بالا می برد

کلانشهر _ گروه اجتماعی: رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: ورود مصدومان حوادث چهارشنبه سوری به مراکز درمانی، احتمال مبتلا شدن افراد به کرونا را افزایش خوهد داد.
بابک رمضانی گفت: خانواده‌ها در این ایام رفتار فرزندان را تحت نظر بگیرند تا شاهد بروز حوادث احتمالی و حضور شهروندان در مراکز درمانی نباشیم، زیرا کرونا در کمین است.
وی با بیان اینکه اکنون با توجه به شیوع کرونا ویروس در سطح جامعه، خانواده ها مسئولیت سنگین‌تری درباره چهارشنبه سوری بر عهده دارند، افزود: به شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان توصیه می‌کنیم، از رفتارهای پرخطر اجتناب کنند و در این ایام حتما در منزل بمانند.
رمضانی تاکید کرد: جوانان و نوجوانان امسال چهارشنبه سوری را با دوستان خود سپری نکنند و در کنار خانواده باشند.
وی از خانواده ها خواست تا برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و جلوگیری از آسیب دیدگی و جراحات ناشی از رفتارهای پر خطر چهارشنبه آخر سال، پای کار باشند و به ما و کادر درمانی کمک کنند.
رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت سهل‌انگاری در این مبحث را جبران‌ناپذیر دانست و افزود: هر مصدومی که به واسطه حوادث چهارشنبه سوری به مراکز درمانی مراجعه کند بی شک در معرض ابتلا به ویروس کرونا نیز قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: به واسطه شیوع ویروس کرونا، ماندن در منزل از الزام به اجبار تبدیل شده است. او از خانواده ها درخواست کرد به هر ترتیبی که می‌توانند از خروج فرزندان از منزل جلوگیری کنند تا شاهد حوادث جانگداز برای عزیزانمان نباشیم.
رمضانی با بیان اینکه در این ایام شهروندان جهت ضدعفونی کردن منازل نسبت به تهیه الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده اقدام کرده اند، افزود: این مواد با رسیدن حرارت بسرعت شعله ور می شوند و بسیار خطرناک  هستند، خانواده‌ها این مواد را به دور از دسترس فرزندان نگهداری کنند.