نماینده فومن در مجلس:

رفع موانع ثبت جهانی ماسوله در دستور کار نمایندگان گیلان است


۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۲:۵۵ | کد خبر: ۶۱۴ چاپ
رفع موانع ثبت جهانی ماسوله در دستور کار نمایندگان گیلان است

نماینده فومن و شفت در مجلس، ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله را در اولویت دانست و گفت: رفع موانع ثبت جهانی ماسوله در دستور کار نمایندگان گیلان است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، شهرود امیرانتخابی در دیدار با نماینده شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: توجه مدیران و مقامات ارشد کشوری در برنامه های خرد و کلان اقتصادی بر محور گردشگری قرار گرفته و بی تردید این صنعت می تواند اشتغال پایدار را تضمین کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان به اهتمام ویژه سازمان میراث فرهنگی برای ثبت ماسوله در فهرست آثار جهانی اشاره کرد و گفت: اقداماتی برای ثبت این اثر در حال انجام است که با پیگیری ها و درایت استاندار گیلان و نگاه فرابخشی مسئولان استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

وی ثبت جهانی ماسوله را یک برند معتبر گردشگری دانست و تصریح کرد: با این کار ماسوله به عنوان مقصد گردشگران خارجی معرفی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین افتخاری، نماینده فومن و شفت در مجلس نیز، با تاکید بر اهمیت جایگاه گردشگری در توسعه اقتصادی استان، خاطرنشان کرد: شهرستان های فومن و شفت همانند شهرستان های دیگر از مواهب طبیعی و خدادادی بهره جسته و رونق در این صنعت با نگاه مدیریتی و تعاملی همه مسئولان و نمایندگان استان، به منصه ظهور می رسد.

وی از آمادگی و همراهی نمایندگان مردم گیلان در مجلس جهت تسریع روند ثبت جهانی ماسوله خبر داد و تصریح کرد: رفع موانع ثبت جهانی ماسوله در دستور کار نمایندگان گیلان است.

نماینده فومن و شفت در مجلس یادآور شد: ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله می بایست در اولویت های موضوعات قرار گرفته و این حق مردم منطقه و استان است.