مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد:

قرنطینه ۶ سرنشین مشکوک به کرونا در خروجی های گیلان


۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۳:۰۷ | کد خبر: ۶۱۶۰ چاپ
قرنطینه ۶ سرنشین مشکوک به کرونا در خروجی های گیلان

کلانشهر: مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: طی دو روز گذشته شش نفر از سرنشینان برخی خودروها در خروجی های طرح سلامت استان با دارا بودن علائم مشکوک به کرونا از سوی عوامل امدادی هلال احمر شناسایی و توسط اورژانس به مرکز درمانی منتقل شدند.

مهدی ولی پور در گفت وگو با ایسنا، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو به مردم گیلان، بیان کرد: همزمان با شیوع و گسترش کرونا در استان گیلان از تاریخ ۸ اسفندماه ۹۸، تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محورهای خروجی استان و فرودگاه رشت با همکاری مرکز بهداشت و نیروی انتظامی استقرار یافتند.

وی هدف تیم های امداد و نجات را پایش، تب سنجی و هشدار و اطلاعرسانی دانست و گفت: نیروهای امدادی و ستادی با حضور در هفت نقطه مذکور استان تا روز گذشته نسبت به پایش، تب سنجی، هشدار و اطلاع رسانی بیش از ۶۲ هزار و ۴۶۰ خودرو با ۱۸۸ هزار و ۳۶ سرنشین و مسافران ورودی ۹ هواپیما در فرودگاه سردار جنگل رشت اقدام کردند، همچنین طی دو روز گذشته شش نفر از سرنشینان برخی خودروها در خروجی های طرح سلامت استان با دارا بودن علائم مشکوک به کرونا از سوی عوامل امدادی هلال احمر شناسایی و توسط اورژانس به مرکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ضمن اشاره به حضور فعالانه جمعیت هلال احمر استان افزود: همزمان با آغاز طرح پایش و تب سنجی، روزانه ۹۶ نفر از نیروهای امدادی و ستادی با هشت دستگاه خودروی امدادی و کمک دار در مبادی خروجی گیلان حضور فعال داشته اند و به صورت ۲۴ ساعته مشغول خدمت رسانی بوده اند.

ولی پور با اشاره به بهره مندی ۷۱ هزار و ۷۶۰ نفر از مردم گیلان طی خدمات ارائه شده جمعیت هلال احمر در راستای اهدای اقلام بهداشتی، ضدعفونی و توزیعی جهت پیشگیری مقابله با ویروس کرونا، عنوان کرد: با شیوع و گسترش کرونا در گیلان از تاریخ ۹ اسفندماه سال گذشته تا روز اخیر، ۷۱ هزار و ۷۶۰ نفر از خدمات مذکور بهره مند شدند که در این راستا ماسک به تعداد ۵۴ هزار و ۷۱۲، دستکش ۱۰ هزار و ۸۲۶ جفت، ژل ضدعفونی ۶۸۴ عدد، مایع ضدعفونی ۱۱۷۹ عدد و مایع شوینده ۲۴۰۰ لیتر توزیع شد.

وی از ارائه خدمات، توسط ۴۹ هزار و ۵۹۸ نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان خبر داد و گفت: همزمان با شیوع و گسترش کرونا در گیلان و فعالیت ۱۶ شعبه و ۲۷ خانه هلال روستایی، اقداماتی نظیر جمع آوری، بسته بندی، توزیع، غربالگری، تب سنجی، گندزدایی، حمایت های روانی، آموزشی، تولید و تهیه ماسک و دستکش با همکاری داوطلبان صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به فعالیت طرح بازرسی سلامت همزمان با ۱۳ استان کشور در هفت محور خروجی استان و برخی شهرها و فرودگاه رشت، تصریح کرد: این طرح در آستارا، رودسر، رودبار، ماسال، سیاهکل، انزلی و فومن با حضور امدادگران و نجاتگران و داوطلبین جوان جمعیت هلال احمر و کارکنان مرکز بهداشت، اورژانس و نیروی انتظامی، شبانه روز مستقر و نسبت به تب سنجی، پایش و غربالگری خودروها اقدام خواهند کرد که در صورت مشاهده هر گونه علائم بیماری، فرد مورد نظر با هماهنگی اورژانس جهت قرنطینه به مراکز درمانی منتقل می شود.

ولی پور از آماده باش و حضور ۲۴ ساعته جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی و مراکز بهداشت در ایام نوروز خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز، هموطنان از سفر به استان گیلان اکیدا خودداری کنند و به دستورات و ابلاغیه های وزارت بهداشت توجه داشته باشند. در صورت عدم توجه و مسافرت به استان و شناسایی برخی علائم بیماری کرونا در هر یک از مسافرین، سریعا طبق ابلاغیه وزارت بهداشت فرد مورد نظر توسط اورژانس به مراکز قرنطینه منتقل خواهد شد.