ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت در پی اطلاعیه ای اعلام کرد: اصناف و بازاریان به استثنای صنوف خاص موظفند تا اطلاع ثانوی نسبت به تعطیلی فعالیت خود اقدام کنند.

فعالیت اصناف و بازاریان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

کلانشهر : به گزارش خبرگزاری شبستان از رشت، ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با ارسال اطلاعیه ای اعلام کرد: فعالیت کلیه اصناف به استثنای صنوف مندرج در اطلاعیه ذیل تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

با نام و یاد خداوند بخشنده ومهربان
با تبریک مجدد فرا رسیدن عید نوروز، بهار طبیعت وعید مبعث و با قدردانی از زحمات شبانه روزی عموم مردم و دست اندرکاران مبارزه با کرونا، به اطلاع کلیه اصناف و بازاریان همیشه همراه شهرستان رشت می رساند با عنایت به مصوبات ستاد مقابله با کرونا و به منظور جلوگیری ازشیوع بیشتر ویروس کرونا، همچنانکه شورای اصناف نیزاعلام داشته است، تمامی واحدهای صنفی به استثناء مشاغل ذیل تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده وانتظار می رود در راستای قطع زنجیره شیوع وانتقال این بیماری همه اصناف و بازاریان عزیز با درک شرایط حساس کنونی کشور، همکاری وهمراهی لازم را در جهت تعطیلی واحد خود داشته باشند.

شایان ذکر است واحد های صنفی ذیل از این تعطیلی مستثنی بوده و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی، می‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند.
_ فروشگاه های مواد غذایی، سوپر مارکت ها
_واحدهای عرضه کننده گوشت و مواد پروتئینی
_ واحدهای نانوایی و جایگاه های های عرضه سوخت
_ واحدهای میوه فروشی
_ داروخانه‌ها و واحدهای عرضه کننده مواد بهداشتی دستکش و اقلام یکبار مصرف
_ واحدهای تولیدی صنفی مرتبط با اقلام بهداشتی
_همچنین در خصوص رسته های خدمات خودرویی و سایر واحدهای صنفی بر حسب نیاز، واحدهای نیاز واحدهای کشیک توسط اتحادیه ها و اتاق اصناف تعیین و ابلاغ خواهد شد.

بدیهی است عدم رعایت موارد مذکور موجب اقدام قانونی لازم ازسوی مراجع ذیصلاح خواهد بود.