تیم شطرنج گیلان صدرنشین المپیاد استعدادهای برتر کشور شد

 تیم شطرنج پسران گیلان با کسب 20 و نیم امتیاز صدرنشین المپیاد استعدادهای برتر کشور شد.

به گزارش کلانشهر24 به نقل از ایسنا، سعید علیپور با اعلام این خبر اظهار کرد: المپیاد استعدادهای برتر شطرنج کشور یکشنبه شب با صدرنشینی گیلان در بخش تیمی و همچنین صدرنشینی شطرنجبازان البرز و گیلان در بخش انفرادی پسران و دختران در رشت پیگیری شد.

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان، افزود: در پایان دور هفتم این رقابت‌ها، تیم شطرنج پسران گیلان با کسب 20.5 امتیاز در صدر جدول قرار گرفت، تیم تهران با کسب 19.5 امتیاز در رتبه دوم است و فارس نیز با کسب 16 امتیاز در مکان سوم قرار دارد. 

وی گفت: در بخش رقابت‌های تیمی دختران، شطرنجبازان گیلانی با کسب 21.5 امتیاز در رتبه نخست المپیاد استعدادهای برتر کشور قرار دارند، تیم تهران با کسب 21 امتیاز دوم شد و خراسان رضوی نیز با کسب 20 امتیاز در رتبه سوم قرار دارد. 

علیپور تصریح کرد: در رقابت‌های انفرادی بخش پسران و در پایان دور هفتم، امیرمحمد آزادی از البرز با کسب 6.5 امتیاز صدرنشین است، آبتین عطاخان از قزوین با کسب 6 امتیاز در مکان دوم قرار دارد، حسین رستمی از زنجان، جواد جوادی مقدم از خراسان رضوی، امیررضا خطیبی از اصفهان، آراد نظری و مانی جاهدی از گیلان با کسب 5.5 امتیاز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. 

وی اضافه کرد: در پایان دور هفتم رقابت‌های شطرنج بخش دختران المپیاد استعدادهای برتر کشور نیز، سبا جلالی از مازندران، سحر معصومی از گیلان و آناهیتا زاهدی فر از تهران با کسب 6 امتیاز در صدر جدول این دوره از رقابت‌ها قرار گرفتند؛ همچنین زهرا حیدری از تهران، ژینا پاک طینت و پروا بهزادنظیف هر دو از گیلان، ناشمیل خالوندی از همدان، سیده هستی سیدی حلاجی از خراسان رضوی با کسب 5.5 امتیاز در تعقیب صدرنشینان هستند. 

علیپور خاطرنشان کرد: رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر شطرنج کشور از عصر پنجشنبه هفته گذشته با حضور حدود 300 ورزشکار این رشته از استان‌های مختلف کشور در رده سنی 12 الی 15 سال در دو بخش پسران و دختران در رشت آغاز شد. 

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان بیان کرد: شطرنجبازان حاضر در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در 9 دور به روش سوییسی و به مدت پنج روز در تالار شطرنج مهد اندیشه مجموعه ورزشی یادگار امام رشت با هم به رقابت می‌پردازند که در نهایت تیم‌ها و نفرات برتر این دوره از رقابت‌ها انتخاب و به عنوان استعدادهای برتر این رشته در سطح کشور معرفی خواهند شد. 

وی اضافه کرد: المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در تمامی رشته‌ها و در استان‌های مختلف برگزار می‌شود که استان گیلان میزبان رقابت‌های تکواندو در بخش دختران و همچنین رقابت‌های شطرنج در دو بخش پسران و دختران است.