استاندار گیلان خبر داد :
توقیف یک ماهه ۳۸ خودرو در اولین روز از طرح فاصله گذاری اجتماعی
۹ فروردین ۹۹ - ۱۶:۵۰ چاپ

استاندار گیلان از مردم خواست که همچنان به ویژه روز طبیعت از منازل خود خارج نشوند و در صورت تخلف برخورد قانونی با آنها می شود.

توقیف یک ماهه ۳۸ خودرو در اولین روز از طرح فاصله گذاری اجتماعی

کلانشهر : به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز شنبه پس از جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست رئیس جمهوری ، با اشاره به اهمیت همکاری مردم در مدیریت بیماری کرونا ، تاکید کرد  لازم است پویش "در خانه بمانیم" همچنان بویژه در روز طبیعت، استمرار یابد.

وی با بیان اینکه ارزیابی ها نشان از موفقیت طرح فاصله گذاری اجتماعی دارد، افزود:  تعداد معدودی از هموطنان که از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مطلع نبودند و یا با بی توجهی به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا، در اولین روز اجرای این طرح قصد سفر به گیلان را داشتند؛ با توصیه و راهنمایی عوامل اجرایی طرح به ویژه نیروی انتظامی برگردانده شدند.

وی با اشاره به اینکه کمتر از یکصد خودرو هم به دلیل بی توجهی به دستورات قانونی مبلغ پنج میلیون ریال جریمه نقدی شدند، از توقیف یک ماهه ۳۸ خودرو و انتقال آنها به پارکینگ در روز اول اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در گیلان خبر داد.

زارع با تاکید بر لزوم استمرار پویش "در خانه بمانیم" از سوی هم استانی ها و پرهیز از تردد و حضور در اجتماعات به ویژه در روز سیزدهم  فروردین ماه خاطرنشان کرد: از هموطنان می‌خواهیم که در این روز از منازل خود خارج نشوند لذا حسب مجوزهای قانونی برای جریمه‌های خودروهای متخلف غیر بومی شهرها، در صورت بروز این مساله ناگزیر اقدامات لازم توسط پلیس صورت می گیرد.

وی درباره تردد درون استانی نیز افزود: در ورودی شهرستان هایی که کمربندی دارند ، پایش ها درحال انجام است و اجازه ورود خودرو با پلاکی غیر از آن شهرستان داده نمی شود مگر آنکه محل کارشان در شهری دیگر باشد یا حسب اضطرار مجبور به تردد به نقطه دیگر استان شود.

وی ادامه داد: به سبب تعطیلی برخی اصناف ، ممکن است شهروندان برای تهیه اقلام موردنیاز خود متقاضی دریافت محصولات از طریق خرید اینترنتی از فروشگاه های سراسر کشور باشند که مقرر شد سامانه ای از سوی سازمان صنعت معدن تجارت و اتحادیه اصناف با همکاری اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی شود تا فروشگاه های بزرگ و تولیدکنندگان در آن تجمیع شده و نسبت به عرضه و فروش محصول و خدمات خود اقدام کنند.

زارع با تاکید بر همکاری شرکت پست استان در اجرای این طرح خاطرنشان کرد: کارگروه تولید، توزیع و نظارت ستاد مدیریت بیماری کرونا استان با همکاری تعزیرات حکومتی ، عهده دار نظارت بر قیمت و کیفیت کالاهاست.

تسهیلات مناسبی در اختیار  صاحبان مشاغل و صنایع قرار خواهد گرفت

استاندار گیلان به آسیب وارد شده به برخی صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادی به سبب شیوع ویروس کرونا اشاره و بیان کرد: دولت مقرر کرد تسهیلات مناسبی با بهره ۱۲ درصد را در اختیار صاحبان این مشاغل و صنایع قرار دهد .

وی اضافه کرد:  برای تسهیل اجرای این سیاست تصمیم گرفتیم تا هر چه سریع تر به سازمان های ذیربط از جمله صنعت معدن تجارت ابلاغ کنیم که نسبت به شناسایی، تمهید و راهنمایی و هدایت مشمولان به بانک‌های عامل اقدام کنند.