برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان


۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۲ | کد خبر: ۶۳ چاپ
برگزاری نمایشگاه الکامپ در گیلان

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان گفت: نمایشگاه الکامپ با حضور بیش از ۵۵ مجموعه خصوصی و دولتی در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش کلانشهر24 به نقل از ایسنا، محمدجواد صرفجو گفت: دوازدهمین دوره نمایشگاه کامپیوتر گیلان از روز فردا سه شنبه ۶آذر کار خود را آغاز می کند.

وی افزود: در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان جهت بهره برداری عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.

صرفجو، با بیان اینکه نمایشگاه امسال در فضایی بالغ بر 3700 متر  با بیش از 1650 متر غرفه سازی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در مقایسه با سالهای گذشته فضای نمایشگاهی از رشد چشمگیری برخوردار شده است.

وی ادامه داد: تعداد غرفه های این دوره بیش از 55 غرفه مجموعه های خصوصی و دولتی است که از فرصت بدست آمده جهت نمایش توانمندیها و دستاوردهای خود استفاده می‌کنند.

صرفجو، حمایت از رشد و شکوفایی مجموعه کسب و کارهای نوپا (استارت اپ ها) را یکی از اهداف سازمان نظام صنفی رایانه ای استان عنوان کرد و گفت: فضای 100 متری به این کسب و کارها اختصاص دادیم تا این فعالین نخبه به صورت رایگان ایده ها و محصولات خود را به صاحبان سرمایه و عموم بازدید کنندگان معرفی کنند.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان برگزاری مسابقات رباتیک را یکی دیگر از برنامه های نمایشگاه عنوان کرد و گفت: این برنامه در فضایی 200 متری با شرکت تعداد زیادی از شرکت کنندگان استانی و کشوری در رشته های ربات جنگجوی سنگین و ربات جنگجوی دانش آموزی برگزار می‌شود.

وی افزود: چنین برگزاری جشنواره ابتکارات و اختراعات از دیگر رویدادهای جانبی نمایشگاه سالجاری به حساب می آیند.

صرفجو، تصریح کرد: با همت کمیسیون نرم افزار سازمان نصر گیلان مسابقات برنامه نویسی با عنوان کد پلاس نیز تدارک دیده شده که پس از داوری و انتخاب برندگان این مسابقه جوایز نفیسی به آنان اهدا خواهد شد.

نظر شما:

security code