khanekhodro

فرمانده انتظامی گیلان خبر داد :

ممنوعیت تردد خودرو ها در تمام محور های گیلان برای۱۳ فروردین


۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۲:۵۰ | کد خبر: ۶۳۰۳ چاپ

فرمانده انتظامی گیلان از ممنوعیت تردد تمام خودروها در محورهای مواصلاتی گیلان برای روز ۱۳ فروردین خبر داد.

ممنوعیت تردد خودرو ها در تمام محور های گیلان برای۱۳ فروردین

کلانشهر : سردار سرتیپ‌دوم عزیزاله ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جهادی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌های هدف بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا، ریشه‌کن شدن این بیماری را در گرو همکاری و مشارکت عموم مردم در اجرای توصیه‌های پزشکان و متخصصان حوزه بهداشت و درمان دانست.

فرمانده انتظامی گیلان در ادامه با مؤثر دانستن اجرای طرح محدودیت تردد و فاصله‌گذاری اجتماعی در کاهش ۸۵ درصدی سفرهای نوروزی و بین شهری، از ادامه اجرای این طرح تا ۲۰ فروردین خبر داد و افزود: با توجه به لزوم تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا کنترل کامل ویروس کرونا از شهروندان عزیزمان انتظار داریم در روز طبیعت از حضور در تفرج‌گاه‌ها، پارک‌ها و کلیه فضاهای عمومی خودداری کنند.

وی تصریح کرد: پلیس در روز ۱۳ فروردین برابر ابلاغیه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا از تردد کلیه خودروها به استثنای خودروهای امدادی و حامل فرآورده‌های سوختی و فاسدشدنی در کلیه محورهای مواصلاتی استان جلوگیری خواهد کرد.

سردار ملکی ادامه داد: ورودی‌های استان گیلان بر روی مسافران و گردشگران بسته است و صرفاً افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن اکیداً ممنوع است.

وی همکاری اکثریت شهروندان گیلانی در اجرای طرح‌های پیشگیرانه ویروس کرونا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قطعاً دستیابی به نتیجه نهایی و مطلوب، با تداوم این همکاری میسر خواهد شد و نباید اجازه داد حضور در طبیعت همزمان با ۱۳ فروردین، منجر به بی‌اثر شدن اقدامات پیشگیرانه شبانه‌روزی دستگاه‌های گوناگون و تلاش‌های جمعی شهروندان در یک ماه اخیر شود.

سردار ملکی با تاکید بر ممنوعیت اتراق و برپایی چادر در تمامی فضاهای عمومی در روز ۱۳ فروردین ماه اظهار کرد: رویکرد پلیس در این خصوص، دعوت و توصیه شهروندان برای ماندن در منزل است اما مأموران انتظامی با آن دسته از افرادی که بدون توجه به پیامدهای منفی و خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا در اماکن عمومی حضور پیدا کنند قاطعانه برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی گیلان تصریح کرد: برابر قانون، خودرو رانندگان متخلف از این مقررات به مدت یک ماه با دریافت کلیه هزینه‌های جانبی توقیف و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای مالکان این خودروها اعمال خواهد شد.


مهر