khanekhodro

وزیر بهداشت خبر داد :

اجرای طرح « فاصله گذاری هوشمند » بعد از « فاصله گذاری اجتماعی »


۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۳:۳۵ | کد خبر: ۶۳۲۳ چاپ

وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح غربالگری از مرز ۶۷ میلیون نفر در کشور گذشته است، گفت: تلاش می کنیم بعد از پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی طرح فاصله گذاری هوشمند را اجرا کنیم.

اجرای طرح « فاصله گذاری هوشمند » بعد از « فاصله گذاری اجتماعی »

کلانشهر : سعید نمکی وزیر بهداشت با اشاره به طرح غربالگری گفت: امروز طرح غربالگری از مرز ۶۷ میلیون رصد در کل کشور گذشته است. از این تعداد ۵۵ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از طریق تلفن یا تماس رصد شده اند و ۱۱ میلیون نفر توسط ثبت در سامانه با ما در این طرح همراهی کرده اند.

وی ادامه داد: این رقم بسیار قابل توجه در دنیا است. یک چنین پایشی در چنین سطحی کار بی نظیری بود که با همت مردم و نیروهای بسیج و سازمان های مردم نهاد این رقم بزرگ ایجاد شد و رکورد تاریخی را رقم زد.این نشان می دهد که مردم نظام سلامت را به عنوان یک نظام مطمئن در کشور می شناسند و به آن اعتماد دارند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴۳۰ هزار نفر ویزیت شده اند و ۳۰۴ هزار نفر بدون مشکل بوده اند همچنین به ۱۰۴ هزار نفر مراقبت در منزل توصیه شده است و ۲۵۸۴ به صورت سرپایی درمان و ۱۹۲۴۷ نفر به بیمارستان ارجاع شدند همچنین در بررسی های بعمل آمده از این افراد ۵۹۸۸ نفر در بیمارستان نگهداری شده اند. این کار توانست بار سنگینی را از روی دوش بیمارستانها بردارد و این بارسنگین مدیریت شد تا بیمارستانها بتوانند از انبوه بیماران نفس بکشند.

نمکی با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی که در حال حاضر اجرا می شود گفت: بعد از اتمام طرح فاصله گذاری اجتماعی در بیستم فرودرین ماه تلاش می کنیم طرح دیگری را با عنوان فاصله گذاری هوشمند اجرا کنیم. در این طرح تلاش می شود کسبه و افرادی که خدمات خاصی را باید به مردم ارائه کند مانند مراکز علمی فرهنگی و خدماتی و حتی زیارتی به کار بازگردانده شده و این مراکز با نظر کارشناسان و شرایطی که آنها اعلام می کنند بازگشایی شوند تا شرایط کشور عادی تر شود و بتوانیم ممکلت را از شرایط انقباضی خارج کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط ما در همه استانها بهتر از قبل است اما این به معنی این نیست که توانسته ایم بیماری را کنترل و مهار کنیم بلکه توانسته ایم بیماری را مدیریت کنیم و نباید دچار توهم شویم که بیماری کنترل شده است هنوز به زمان مهار کنترل بیماری نرسیده ایم و چنانچه این اتفاق بیفتد حتما اعلام خواهیم کرد. از همه مردم که امروز همراهی لازم را داشته و در طبعیت حضور نیافتند نیز تشکر و قدردانی می کنیم.


ایلنا