khanekhodro

میرسلیم، نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم :

اقتصادمان در حال غرق شدن نیست که کسی بخواهد نجاتش بدهد


۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۲:۱۷ | کد خبر: ۶۳۳۳ چاپ

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: وضعیت اقتصادی ما بر اساس داده‌های مراکز علمی هفدهمین اقتصاد دنیاست و این طور نیست که در حال غرق شدن باشیم تا عده‌ای در مقام نجات آن برآیند.

اقتصادمان در حال غرق شدن نیست که کسی بخواهد نجاتش بدهد

کلانشهر : سیدمصطفی میرسلیم در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مهمترین برنامه‌های خود برای مجلس یازدهم، اظهار کرد: برنامۀ پنج‌سالۀ ششم تصویب و ابلاغ شده و ما مشکل برنامه نداریم! مشکل ما در عدم اجرای برنامه و بی‌اعتنائی به قانون است. مشکل ما در اعمال مدیریت کارآمد است. مردم با انتظاراتی در انتخابات دوم اسفند شرکت کردند. آنها البته پیروز مطلق این انتخابات‌اند که نمایندگان خود را برای برنامۀ «نجات اقتصاد ایران» به مجلس فرستادند.

وی افزود: نجات اقتصاد ایران شعار جریانی بود که مدعی است می‌تواند مشکلات اقتصادی را حل کند و پاسخ درخور به مطالبات معیشتی مردم بدهد. هرچند معتقدم وضعیت اقتصادی ما بر اساس داده‌های مراکز علمی و بین‌المللی هفدهمین یا هجدهمین اقتصاد دنیاست و این طور نیست که در حال غرق شدن باشیم تا عده‌ای در مقام نجات آن برآیند. ما کشوری غنی هستیم بویژه با استعدادهای فراوان انسانی در موقعیت جغرافیایی عالی در جهان.

نماینده منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه ما ۴۰ سال است با کمال اقتدار و امنیت روزگار می‌گذرانیم، اظهار کرد: آنچه به وسیلۀ آن نمایندگان می‌توانند بویژه اثرگذار بر بهبود وضع اقتصادی مردم باشند، بر حسب قانون اساسی تصویب «بودجه» و «برنامه» و نیز «نظارت» هوشمندانه بر نحوۀ اجرای قوانین اقتصادی کشور و نیز مراقبت بر اجرای سیاست‌های کلی ابلاغی رهبری خصوصاً در حوزه اقتصاد است. نماینده مجلس مطمئنا در این محدوده می‌تواند برای نجات اقتصاد ایران خودی نشان دهد. البته کسانی می‌توانند در این نجات  مؤثرتر باشند که بر مبنای دانش و تجربه شناخت و فهم دقیق‌تری از مسائل اقتصادی مبتلابه کشور دارند.

میرسلیم با بیان اینکه نمایندگان منتخب باید در اولین فرصت با فراخوان، زیر یک سقف برای گفت‌وگوی صمیمانه جمع شوند، اظهار کرد: ما باید فهم خود را در مورد مهم‌ترین مسائل اقتصادی یعنی رفع «بیکاری» و«گرانی» و «مهار نقدینگی» و «حفظ ارزش پول ملی» به اشتراک بگذارند. پس از رسیدن به  فهم مشترک در مورد حل مهم‌ترین مسائل اقتصادی کشور پیوند آن را با بودجه ۹۹ و مقررات اقتصادی موجود پیدا کنند. برگزیدگان مردم در دوم اسفند کم‌تر از دو ماه کاری فرصت دارند با تشکیل یک باشگاه گفت‌وگو بر اساس فراخوان یاد شده خود را آماده اصلاحات قانونی ضروری در زمینۀ اقتصادی کنند.

وی تاکید کرد: جمعی از اقتصاددانان کشور که به مناسبت‌های گوناگون در دهۀ اخیر با نامه‌های سرگشاده به رئیس‌جمهوری راه‌حل‌های مشفقانه برای حل مشکلات اقتصادی کشور ارائه کرده‌اند می‌توانند نمایندگان منتخب را در این باشگاه یاری دهند .تفریغ بودجه سال ۹۷ به ما نشان می‌دهد بر سر قوانین اساسی و عادی در مورد بودجه در مقام اجرا چه آمده است! تفریغ بودجه کلید فهم است برای آن چه بر سر اقتصاد کشور آمده. با این کلید می‌توان قفل سؤالات بی‌پاسخ اقتصاد کشور را باز کرد.

نماینده منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با اشاره به مهمترین اولویت‌های مجلس آینده، گفت: مجلس آینده باید وحدت و انسجام خود را حفظ کند تا بتواند کار مؤثری انجام دهد: پرهیز از جنجالهای سیاسی ضروری است و دادن ساختار مناسب به مجلس ابزار موفقیت در خدمت به مردم است. مجلس باید در نظارت بر رفتار نمایندگان دقیق و در تصمیم‌گیری‌های قانونی شفاف باشد. در برخورد با مسائل اجتماعی و عملکرد دولت ، مجلس باید بسرعت تباهی ها را مهار کند والا با ادامۀ روند فساد هیچ راه حلی به نتیجۀ مطلوب نمی رسد.

میرسلیم در پایان اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله با همکاری دستگاه قضائی بتوان سریعا ریشه‌های فساد را خشکاند و مانع دوام کلیۀ فرآیندهای توأم با تخلف شد. به موازات این اقدام اساسی راه‌حل‌های مسائل اقتصادی را که در اولویت هستند نظیر رکود و سقوط ارزش پول و رونق دادن به تولید و اشتغال جوانان، برای اجرا به دولت ابلاغ کرد. کار ساده‌ای نیست ولی اگر خودباوری در دولتمردان  و همدلی با نمایندگان برقرار باشد ثمربخش خواهد بود.


ایسنا

اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code