khanekhodro

اجرای مرحله اول طرح تشدید مبارزه با اراذل و اوباش در گیلان

فرمانده انتظامی گیلان از اجرای مرحله اول طرح تشدید مبارزه با اراذل و اوباش موسوم به «طرح شهید پاینده» در سطح استان خبر داد و گفت: سلب آسایش و امنیت شهروندان، خط قرمز پلیس است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا اسحاقی در جمع خبرنگاران با تشریح این خبر گفت: با توجه به مطالبات مردم و لزوم برخورد جدی با مخلان نظم و امنیت عمومی، طرح تشدید مقابله با اراذل و اوباش موسوم به طرح «شهیدحسن پاینده» در سطح استان گیلان به اجرا در آمد. 

وی با اشاره به برنامه‌ریزی و هدایت نیروها برای اجرای بهینه این طرح افزود: جلسات مختلفی برای هماهنگی و برنامه‌ریزی با سایر ارگان‌های ذیربط استان برگزار و بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای شناسائی و دستگیری اراذل و اوباش تاکید شد. 

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه قبل از اجرای مرحله اصلی طرح، پنج مرحله طرح مقدماتی پاک‌سازی در نقاط آلوده و جرم‌خیز با محوریت فرماندهی انتظامی شهرستان رشت و با مشارکت پلیس‌های تخصصی اجرا شده تصریح کرد: همکاری بسیار خوب شهروندان، مزین شدن طرح به نام «شهید پاینده» و عزم جدی در برخورد با مخلان نظم و امنیت، نقش به سزائی در ایجاد انگیزه بین کارکنان و موفقیت در اجرای طرح داشته و برابر ارزیابی‌های صورت گرفته، اجرای طرح با نتایج بسیار مثبت و حمایت آحاد مختلف شهروندان همراه بوده است. 

وی اظهار داشت: در این طرح 40 نفر از اراذل و اوباش نوظهور شناسائی و قریب به 140 نفر از مخلان نظم و امنیت و اراذل شناسنامه دار احضار شدند. 

فرمانده انتظامی گیلان خاطرنشان کرد: در این مرحله، 275 مورد پاکسازی مخفیگاه، 234 مورد پاکسازی پاتوق و مکان‌های حضور، 153 مورد پلمپ واحدهای صنفی متخلف، 92 مورد اجرای حکم جلب و 141 نفر از مجرمان و متخلفان نیز دستگیر شدند. 

سردار اسحاقی تصریح کرد: ماموران در این راستا موفق شدند حدود 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی تعدادی سلاح سرد، 40 قبضه سلاح گرم و مقادیری مهمات کشف کنند. 

فرمانده انتظامی استان گیلان با قدردانی از همکاری اعضاء محترم شورای تامین و کارکنان دخیل در این طرح که موجبات خرسندی و رضایت شهروندان را فراهم کردند، خاطرنشان کرد: سلب آسایش و امنیت شهروندان، خط قرمز پلیس است و همکاران من بدون چشم‌پوشی با تمامی افرادی که به هر نحو، زمینه ناامنی روانی و اجتماعی را فراهم کنند مقتدرانه برخورد خواهند کرد.